Пов’язане зображення

Батьки просять налагодити тіснішу співпрацю міськради та їхньої організації. А також збільшити виплати за рахунок міського бюджету на потреба таких дітей, пишуть Версії.

“Ми просимо збільшити розмір щомісячної виплати для дітей категорії “А” з 200 грн до 600грн. Це дітки, які через складність діагнозів не можуть самостійно себе обслуговувати. Тому батьки повинні цілодобово перебувати з ними. Більшість препаратів для дітей батьки купують за кордоном за свій кошт. Інколи стає страшно, якщо щось трапиться з одним із батьків, що стане з нашими дітьми”, – розповіла Світлана Жилібовська, представниця групи дітей-інвалідів Івано-Франківська.

Тому є пропозиції більш тісної співпраці батьків та міськради.

“Багато батьків навіть не знають, що їм передбачено державою. Треба створити єдиний інформаційний центр для таких батьків, а також центр денного перебування таких дітей. Без підтримки міської влади нам це реалізувати неможливо”, – додала жінка.

“Даю протокольне доручення управлінню освіти підписати меморандум про співпрацю. А також фінансистам прорахувати виділення необхідних коштів. Це серйозна проблема, яку можна вирішити. Це дуже добре, що ви об’єднались”, – відзначив міський голова Руслан Марцінків.

Натомість, екс-мер, діючий депутат Івано-Франківської міськради Віктор Анушкевичус запропонував виділити з міського бюджету більшу суму, ніж просять батьки.

“600 гривень, які ви просите – це дуже мало. Як мінімум, для потреб таких дітей потрібно в місяць 5000 гривень. Тому прошу міського голову дати доручення виділити з міського бюджету по 1000 гривень. Для 2 з лишнім мільярдів знайти ці кошти можливо”, – відзначив депутат Віктор Анушкевичус.