Участь у чемпіонаті взяли спортсмени 27 країн Європи. Франківський третьокурсник заявився одразу в обидва змагання — і серед чоловіків, і серед юніорів. Хлопець 54 рази підняв дві 32-кілограмові гирі довгим циклом в кожному із двох змагань, тож посів друге місце, повідомила прес-служба університету.

Тренується Олександр Шваб під керівництвом Заслуженого майстра спорту України Романа Михальчука.

Разом зі здобуттям двох медалей на цьому чемпіонаті Олександр здійснив свою давню мрію. Він вже вшосте виконав норматив майстра спорту міжнародного класу, і тепер чекає офіційного підтвердження цього звання від Міністерства молоді та спорту України та відповідного посвідчення. Нагадаємо, серед спортсменів-гирьовиків ІФНМУ Олександр став першим, хто виконав такий норматив.

«Було непросто, бо їхав на чемпіонат без свого тренера, — розповідає Олександр. — Тренер найкраще знає, як налаштувати мене на виступ, коли треба крикнути, щоб підбадьорити під час виконання вправи, а самому значно важче. Але разом з тим я дуже радий, що тепер остаточно виконав усі вимоги для офіційного присвоєння звання майстра спорту міжнародного класу. Нарешті це станеться».

Серед 27 країн-учасниць збірна України на цьому чемпіонаті посіла друге місце.