Доки більшість випускників середніх шкіл продовжують вступати до закладів вищої освіти щоб отримати гуманітарні професії чи знання у сфері юриспруденції, країна відчайдушно потребує кваліфікованих робітників зовсім у інших напрямках діяльності.
У середньому, близько 900 тисяч випускників шкіл країни подають документи до навчання у різні заклади щороку. При цьому, тільки 45 000 вступає до технікумів та профільних коледжів. Переважна більшість, продовжує обирати професії, знайти роботу за якими, у подальшому стає все важче.
Не секрет, що більш ніж 80% українців, що вважаються тимчасово непрацюючими мають дипломи про вищу освіту. При тому, освіта ця настільки «затребувана», що знайти роботу новоспеченим фахівцям просто не випадає шансів. Ось, й починають вчорашні економісти та юристи, разом з філологами починати нові професійні життя у якості продавців ринків, охоронників та інших представників робот, що не потребують кваліфікацій.
Що вибрати або «ким бути»?
Звичайно, не кожен з представників молоді мріяв «крутити гайки» на заводах чи освоювати вигідні сьогодні професії електриків чи автослюсарів. Не кожен здатен й вивчити іноземну мову чи комп’ютерну верстку настільки, щоб одразу стати затребуваним фахівцем-перекладачем чи співробітником – айтішніком.
Але, знайти роботу, можна й у інших напрямках. Наприклад, у медицині.
Для цього, не є необхідним отримувати фах лікаря. Українська медицина та супутні напрямки, такі, як фармакологія, потребують кваліфікованих кадрів, також. Знайти роботу фармацевтом сьогодні просто, та й заплатять за такий труд гідні гроші. Більш того6 навчатися довгі роки та підтверджувати свої знання інтернатурою, у такому разі зовсім не потрібно.
Подивиться на попит, який існує серед вітчизняних аптечних компаній. Й у столиці, й у регіонах, кваліфікований фармацевт – на вагу золота.
Не менш ніж робота фармацевтом, популярні й вакансії представників фармакологічних компаній. Поєднуючи базові фармакологічні знання із вмінням продавати, сьогодні, можна непогано заробляти, будуючи при цьому досить вдалу кар’єру. Відомо, що отримавши необхідний досвід, легко можна знайти роботу регіонального представника чи, навіть, зайняти схожу посаду, але міжнародного рівня.
Тому, нащо видумувати велосипед та отримувати одну зі спеціальностей, що не має майбутнього.