За словами тренера студентів, Заслуженого майстра спорту України, старшого викладача кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання Романа Михальчука, невдовзі перед чемпіонатом ректор університету професор Микола Рожко дав «добро» на участь збірної у повному складі, тож до Києва вирушили 10 студентів-медиків. Одразу сім з них стали чемпіонами і призерами, пишуть Версії з посиланням на пресслужбу ІФНМУ.

Змагання відбувалися у спорткомплексі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Чемпіонами України серед студентів стали п’ятокурсник Олександр Шваб, студент шостого курсу Петро Юзьків, другокурсниця Христина Макота. Срібні нагороди вибороли другокурсниця Софія Обаль і першокурсник Святослав Плитус. Бронзовими призерами чемпіонату стали студент п’ятого курсу Володимир Венгрин, і третьокурсник медичного коледжу ІФНМУ Анатолій Шинкар. Четверті місця у своїх категоріях посіли студенти медичного коледжу Марія Олексин (3 курс) і Олександр Возьний (2 курс). П’яте місце посів другокурсник Володимир Гурман.

Лідер університетської збірної з гирьового спорту майстер спорту міжнародного класу Олександр Шваб все ще продовжує відновлення після травми, але показав результат 82 підйоми у вправі поштовх довгим циклом двох гир по 24 кг, і він став найкращим у його ваговій категорії. «Доволі непросто повертати форму, коли довгий час взагалі не тренувався, навіть набрав вагу, — зазнається Олександр. — Дуже радію, що поступово повертаюся у спорт. Величезна заслуга у цьому нашого тренера Романа Михальчука. Він уважно слідкує за моїм фізичним станом, ми обережно підвищуємо навантаження, і це працює, прогрес відчутний».

Лідерка жіночої частини збірної ІФНМУ Христина Макота зробила 95 підйомів у ривку 16-кілограмової гирі. Вона каже, що переживала за свій підсумковий результат. «У моїй ваговій категорії було доволі багато дівчат, — розповідає студентка. — Боротьба була напружена. Дівчина, що зайняла друге місце, зробила 91 підйом. Але у нашій команді ми всі підтримували один одного, і це дуже допомогло».

Відкриттям чемпіонату стала студентка другого курсу Софія Обаль, яка здійснила 121 підйом у ривку гирі 16 кг. Вона займається в гирьовій секції відносно недавно, але вже показує дуже пристойні результати. «Перед змаганнями на тренуваннях мій максимум був 80 підйомів, — каже дівчина. — Перед чемпіонатом ми в команді навіть заклалися, чи зможу я зробити 100 підйомів, а вийшло цілих 121 раз. У майбутньому хочу виконати норматив майстра спорту, тому буду продовжувати тренуватися і працювати над собою».

Ще один дебютант чемпіонату студент першого курсу Святослав Плитус займається на секції лише місяць. «Гирьовий спорт цікавив мене вже давно, але тільки зараз я наважився спробувати себе у ньому, — розповідає Святослав. — Раніше я займався легкою атлетикою, ходив до тренажерного залу, ця фізична підготовка допомагає. Мені подобається гирьовий спорт, у нас чудова команда. Залюбки буду продовжувати займатися, а всім хто вагається, раджу наважуватись, обрати собі спорт до душі і покращувати здоров’я!».

Наставник наших студентів Роман Михальчук особливо задоволений результатом, адже зараз в університетській команді зміна поколінь — старші збірники вже стали лікарями, натомість команда поповнилась студентами молодших курсів. Та це не завадило здобути таку важливу перемогу і повторити перемогу ІФНМУ на студентському чемпіонаті 2018 року. «Дуже дякую всім нашим студентам, за відповідальне і професійне ставлення, підтримку один одного. Завдяки цьому ми показуємо хороші результати, — говорить тренер. — Окремо дякуємо ректору університету професору Миколі Рожку і керівництву нашої кафедри за постійну всебічну підтримку та сприяння нашим студентам у заняттях та виїздах на змагання. Без цього таких успіхів не було б».

До слова, Роман Михальчук у ці ж дні переміг на міжнародному турнірі з гирьового спорту пам’яті В.М. Махна, який відбувався паралельно зі студентським чемпіонатом. З результатом 76 підйомів (поштовх довгим циклом двох 24-кілограмових гир) він став абсолютним чемпіоном цих змагань. Також Романові Михальчуку вручили сертифікат володаря рекорду світу. Він встановлений у далекому 2003 році, та досі це досягнення ніхто не побив.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!