Порошенко на Мальдівах - ДБР розслідує незаконне переправлення ...

Про судове рішення повідомляється на офіційній Facebook-сторінці ДБР.

Згідно з оприлюдненим дописом, Порошенка допитають у справі щодо обставин переміщення через український кордон з приховуванням від митного контролю колекції культурних цінностей, яка складається із 43 картин всесвітньо відомих художників, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Допит має відбутися 10 червня об 11-й ранку у приміщенні ДБР, що розташоване у Києві за адресою вул. Симона Петлюри, 15.

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook адвокат Порошенка Ігор Головань, рішення Печерського суду порушує закон, оскільки відповідно до статті 482-2 Кримінально-процесуального Кодексу, подібні клопотання мають розглядатися за обов’язкової участі народного депутата.

“Петра Порошенка про судове засідання не інформували і до участі в ньому не запрошували. Ані Печерський суд, ані Генеральний прокурор, ані слідчі ДБР вимогами законів не переймаються”, – зауважив Головань.

На його переконання, такі дії суду підтверджують політичний характер усіх справ, порушених проти експрезидента України.

Що відомо

  • 26 травня Порошенко не прийшов на допит до Державного бюро розслідувань у справі щодо можливого порушення і несплати мита під час ввезення 43 картин в Україну.
  • Натомість він відкрив виставку картин зі своєї колекції у київському музеї Івана Гончара, через які й завели справу.
  • Туди приїхали співробітники ДБР, і під час їхньої спроби зайти до музею сталися сутички. Директор музею не хотів пускати правоохоронців, після чого ті виламали двері, які й так були відчинені.
  • Також співробітники ДБР намагалися вручити повістку дружині Порошенка Марині, щоб вона передала її своєму чоловікові, однак вона відмовилася її взяти. Пізніше у ДБР повідомили, що дружина Порошенка отримала повістку “в якості родича свідка, згідно з вимогами КПК”.
  • Згодом ДБР арештувало колекцію картин Порошенка. Нині майно перебуває на зберіганні в музеї Гончара.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!