Результат пошуку зображень за запитом "суд"

Через те, що міський голова вчасно не вніс зміни до е-декларації, йому пред’являють порушення вимог фінансового контролю. Нагадаємо, міський голова придбав автомобіль SKODA OCTAVIA 2016 року випуску за 468 742 гривень, проте не повідомив НАЗК про суттєву зміну майнового стану, як того вимагає закон. Справу розглядає суддя Лев Кишакевич, пишуть Версії.

Також суддя Олеся Зеленко розглядає справу про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Минулого року в місті відбувався конкурс грантів. Рішенням сесії міськради громадській організації, яку очолює дружина мера, було виділено25 тисяч гривень виділені на проведення вуличного стріт-арту за мотивами творчості Франка.

«На засіданні сесії він голосував за виділення гранту на благодійну організацію «Родина». Раніше мер повідомляв, що він був одним із засновників даної громадської організації. Відповідно він зобов’язаний був повідомити міську раду: «Я – засновник, я не маю права голосувати. Голосуйте без мене». Тоді б ніякого конфлікту інтересів не було. Однак він не повідомив, особисто голосував і підписав рішення про видачу коштів. Фактично виходить, що він сам собі виділив гроші», – повідомив речник Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Святослав Кухарський.

Суддя Кишакевич захворів, засідання перенесли на 22 травня на 14:00

Нагадаємо, раніше мер уже пропустив кілька засідань через проблеми зі здоров’ям. На минуле судове засідання у справі про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів міський голова не з’явився, бо перебував у відрядженні в Хмельницькому. Цього разу він поїхав на Схід. Про це завчасно повідомив на своїх сторінках в Фейсбук:

Зараз перебуваю у відрядженні на Сході. Проте дав доручення терміново відновити опалювальний сезон в Івано-Франківську. Перший заступник міського голови Микола Вітенко підписав розпорядження про відновлення опалювального сезону в Івано-Франківську. Отож, сьогодні запускаємо теплопостачання в усьому місті. Щодо медицини, то в усіх лікарнях, окрім обласної лікарні, тепло вже подають!

Черговий раз ідемо на Схід, в зону бойових дій! Останній раз були перед новим роком, зараз після Великодніх свят! Нагадую, що Івано-Франківськ має дві угоди про співпрацю з Волноваським районом і м. Попасною! Не забуваймо підтримувати наших воїнів, ідемо привітати з Великодніми святами та не з пустими руками, – повідомляє Руслан Марцінків.

Варто звернути увагу, що в методичних рекомендаціях Міністерства юстиції України «Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування» вказано:

До корупційних правопорушень віднесено кілька специфічних правопорушень, що фактично не мають ознак корупції, однак є суттєвим порушеннями вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання корупції. Йдеться, зокрема, про порушення вимог фінансового контролю, порушення вимог стосовно повідомлення про конфлікт інтересів, невжиття заходів щодо протидії корупції, відповідальність за які передбачена главою 13-А “Адміністративні корупційні правопорушення” Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Одним з наслідків притягнення особи до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення є звільнення з посади, яке відбувається за особливими правилами, що мають відмінності в залежності від категорії посадових осіб.

Стосовно ж сільського, селищного або міського голови, то відповідно до частини першої статті 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” повноваження голови вважаються достроково припиненими у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього, а також набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення. З таких підстав повноваження припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.