Вчора, 27 квітня, в Івано-Франківському окружному адміністративному суді відбулося засідання за позовом Романа Олійника, першого заступника начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства. Цим позовом Роман Олійник оскаржує рішення членів комісії Державного агенства лісових ресурсів України про призначення (за результатами проведеного конкурсу на посаду начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук.

Нагадаємо, що конкурс на посаду начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, відбувся наприкінці березня, – пишуть Версії

За результатами тестування перший заступник начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Олійник правильно відповів на 39 з 40 запитань, отримавши 2 бали, а його основний конкурент директор Надвірнянського держлісгоспу Руслан Осташук дав правильні відповіді на 30 запитань (1 бал).

Зрізався пан Олійник на ситуативних завданнях (управління персоналом і юридичні питання). Саме ситуативні завдання і є предметом позову. Роман Олійник вважає, що вони були складені неправильно і його конкурент знав відповіді на питання наперед, адже відповідав занадто добре.  

Після виконання ситуативних завдань комісія оголосила, що до співбесіди допущений лише Руслан Осташук. За результатами співбесіди конкурсна комісія Держлісагентства рекомендувала призначити його начальником Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Громадська рада при управління лісового та мисливського господарства вважає, що суд повинен відмовити Роману Олійнику в позові, оскільки той намагається скасувати рішення конкурсної комісії, посилаючись на необгрунтовані доводи. Громадська рада покладається на об’єктивність та неупередженість суду, адже рада три роки йшла до проведення прозорого конкурсу, а тепер доводиться спостерігати, як судова система знову стає на перепоні будь-яких реформ.  

«Єдина з наших вимог, щоб суд відмовив в позові і, відповідно, скасував ухвалу на забезпечення позову, якою фактично заборонив реалізувати рішення комісії про призначення на посаду начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука», – заявив секретар Громадської ради Петро Матейко.

Втім, 27 квітня, кінцевого рішення суду не відбулося, оскільки Державне агенство лісових ресурсів України подало клопотання долучити до участі в справі третьої особи, котра не заявляє самостійних вимог на предмет спору – Руслана Остащука. Подібне клопотання подав і сам Руслан Остащук.

Колегія суддів, після наради, котра тривала близько години, прийняла рішення задовільнити подані клопотання. В зв’язку з тим, що третій особі та її представнику потрібно надати можливість ознайомитись з матеріалами справи та надіслати їм копію позовної заяви, колегія суддів оголосила в судовому засіданні перерву і призначила наступне засідання суду на 10 травня 2017 року о 15.00.

Довідково: згідно е-декларації  Романа Олійника та його дружини, яка також працює у сфері лісівництва (Державне спеціалізоване лісозахисне підприємство “Івано-Франківськлісозахист”, начальник відділу кадрів), можна довідатись, що у власності подружжя 6 земельних ділянок, житлові будинки та чималі грошові активи.

Також дружина Романа Олійника є власницею житлового будинку площею 267,3 м2, який ще недобудований.