Люди вже не перший рік борються за право вільного користування землею кооперативу, що знаходиться в Івано-Франківську по вулиці Вовчинецька, 225. Громадяни заявляють, що їм перешкоджають безперешкодно в’їжджати до своїх приватизованих гаражів й змушують укладати короткострокові договори. Їхній в’їзд загородили бетонним парканом, а на іншому – збирають плату. Тож франківці побоюються, за долю свого майна, пишуть Версії.

22 вересня в Касаційному господарському суді продовжили розгляд справи за позовом першого заступника прокурора Івано-Франківської області до Вовчинецької сільської ради, АТВТ «Родон» та третіх осіб – Івано-Франківської міської ради, ГК «Соколи», ТОВ «Х-Адванс» та ТОВ «МС «ЯК БЛАГО» про скасування рішення Вовчинецької сільської ради від 07.02.08 про затвердження технічної документації із землеустрою та передачу земельної ділянки площею 6,3201 га по вул.Вовчинецькій,225, с.Вовчинець Івано-Франківської міської ради в оренду АТВТ “Родон”;скасування рішення Вовчинецької сільської ради від 29.02.08, яким погоджено звіт про експертну оцінку земельної ділянки площею 6,3201 га по вул.Вовчинецькій,225, с.Вовчинець Івано-Франківської міської ради; визнання недійсним договору оренди землі від 13.02.08 укладеного між Вовчинецькою сільською радою та АТВТ “Родон”; визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки від 07.03.08 укладеного між Вовчинецькою сільською радою та АТВТ “Родон”; визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 2610190501090030118, виданий АТВТ “Родон” 04.06.08.

Ще до початку розгляду справи до суду не пустили всіх учасників від ГК “Соколи” в зв’язку з карантинними обмеженнями. Люди залишились очікувати рішення на вулиці. Чекати довелось майже дві години, бо засідання розпочалось з запізненням.

Втім саме засідання тривало недовго. Колегія суддів Касаційного господарського суду ухвалила зупинити провадження до прийняття рішення великою палатою Верховного суду.

Адвокат ГК «Соколи» Роман Жирун заявив клопотання.

“На сьогоднішній день ТОВ “Х-Адванс” вже відчужило землю, йде рейдерське захоплення”, – прокоментував правозахисник.

Втім клопотання адвоката відхили. Ухвалу суду мають надіслати поштою.

Після закриття засідання члени найбільшого гаражного кооперативу Івано-Франківська ГК «Соколи» влаштували акцію протесту під Господарським судом.

“Зупиніть рейдерське захоплення гаражного кооперативу “Соколи”, – вимагали протестувальники.

Під суд вони прийшли з плакатами і транспарантами.

“Люди вже змучені, ця справа тягнеться не один рік. Але ми стоятимемо до кінця”, – переконує власник одного з гаражів.

Нагадаємо, 13 серпня уночі представники фірм ТОВ «Х-Адванс», ТОВ «ІОЛІТ-ІФ» та ТОВ «Мілер» заблокували заїзд до гаражного кооперативу «Соколи», який знаходиться в Івано-Франківську на вулиці Вовчинецька, 225.

Тоді в’їзд до кооперативу забарикадували бетонними блоками, а на охороні власників гаражів зустрічали більше двадцяти кремезних молодиків. Наразі, в’їзд до гаражного кооперативу залишається заблокованим. На КПП замість бетонних блоків вже спорудили бетонний паркан. Хоч проїзд по цьому КПП був погоджений комісією з безпеки руху Івано-Франківської міської ради. Тепер на іншому в’їзді є охорона, яка змушує гаражників виконати певні дії задля того, щоб потрапити до власних гаражів.

Відтак, власники гаражів подали понад сто заяв в поліцію.

10 вересня члени найбільшого гаражного кооперативу Івано-Франківська ГК «Соколи» прийшли на акцію протесту проти рейдерства та бездіяльності правоохоронців до Головного управління нацполіції в області. Люди вимагали належного реагування поліції на ситуацію, пишуть Версії.

Пізніше франківці разом з муніципалами і поліцією поїхали розблоковувати заїзд до свого кооперативу. Однак це не вдалося зробити.

10 вересня Муніципальна інспекція «Добродій» винесла припис з вимогою здійснити демонтаж обмеження руху.

Однак, станом на 16 вересня КПП залишається заблокованим. Тож франківці вирішили звернутися до міського голови.

«Посадові особи ТОВ «Х-Адванс», ТОВ «ІОЛІЕ-ІФ» та ТОВ «Мілер» самовільно встановили автоматичний шлагбаум та перешкоджають в’їзду на територію гаражного кооперативу «Соколи». Хоча жодного рішення, яке б заборонило в’їзд на територію власникам гаражів нема», – йдеться у документі зверненні.

Крім того, гаражники вказують, що їх змушують укладати договори з «новими власниками».

«Всі ці дії спрямовані на те, щоб унеможливити користування гаражами, припинити діяльність ГК «Соколи», а в подальшому знести гаражі взагалі», – зазначено в документі.

В свою чергу, адвокат «нових власників» повідомив Версіям, що їхня організація не порушує закон, а діє згідно прав власності, яке передбачене витягом з держреєстру речових прав на нерухоме майно від 30 липня 2020 року. В документі вказано, що приватний нотаріус зареєструвала право на землю товариству ІОЛІТ-ІФ. На запитання про те, як могла нотаріус переоформити право власності на земельну ділянку, не враховуючи приватної власності (гаражів й іншого майна) на земельній ділянці, адвокат відповів, що наразі у них на руках є витяг, який не оскаржений.

«Я виходжу з того, що в державному реєстрі України зареєстроване право власності саме на цю земельну ділянку площею більше, як 6 гектарів за ТОВ ІОЛІТ-ІФ. Це державний реєстр на земельну ділянку. Згідно рішення Західного апеляційного господарського суду від 3 червня 2020 року законним власником цієї ділянки є ІОЛІТ-ІФ», – відзначив адвокат ТОВ МІЛЕР Володимир Суботник.

Щодо транспортної прохідної та необхідності забезпечення в’їзду та виїзду та рішення комісії з безпеки руху, яка передбачає тут облаштування дороги, а також пожежної безпеки, яка передбачає наявність двох виїздів адвокат відповів, мовляв: «Ми з цим будемо розбиратися».
Також Володимир Суботник демонструє статут ГК «Соколи» зразка 2004 року згідно з яким юридична адреса кооперативу вулиця Симоненка 5А, квартира 44. А суперечка триває за ділянку по вулиці Вовчинецька, 225.

Адвокат ГК «Соколи» Роман Жирун заявив, що інша сторона використовує підроблені документи й демонструє старий статут організації.

В державному реєстрі кооператив «Соколи» зареєстрований саме за адресою Вовчинецька, 225.

«Я бачив цей документ, який показує представник ТОВ «МІЛЕР». Це статут, який був первинно складений ще в 2004 році. На сьогоднішній день затверджена нова редакція статуту гаражного кооперативу «Соколи». В Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців адреса місцезнаходження Вовчинецька, 225 – гаражний кооператив «Соколи». Сьогодні відкрито кримінальне провадження за даним фактом за статтею 358 ККУ. Тобто, підроблення та використання підроблених документів. Тобто, фактично цей витяг ґрунтується на договорі купівлі продажу, який посвідчила нотаріус Антоніна Мачкур, вказавши, що на даній земельній ділянці нема жодного гаража. Земля продана, як поле. Як в 2008 році ця нотаріус посвідчила аналогічний договір, так і повторно вчити на той самий злочин. Думаю, що правоохоронні органи розберуться», – відзначив Роман Жирун.

Відтак, представники гаражного кооперативу «Соколи» планують документи оскаржувати за наслідками кримінального провадження. Й акцентують, що діятимуть лише в правовому полі.

Читайте детальніше:

Рейдерське захоплення ГК «Соколи»: франківців змушують укладати договори з «юридичною хитрістю» (відео)

Рейдерське беззаконня: найбільший гаражний кооператив Франківська продали разом з приватними гаражами (фото, відео)

Адвокат ГК “Соколи” – “рейдерам”: “Залиште нас у спокої і ми не будемо продовжувати справу”

«Великі сліпі» або як дерибанили івано-франківський завод «Родон»

Рейдерське беззаконня в Івано-Франківську: невідомі поклали бетонні блоки перед в’їздом в ГК «Соколи» (фото)

«Це чисто бандитське захоплення!»: Найбільший гаражний кооператив Франківщини пікетував поліцію (фото, відео) 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!