Масштабна афера з незаконного привласнення земель курорту “Буковель” набирає обертів. Львівський суд наклав арешт на десятки гектарів, виділених приватним особам на підставі сумнівних документів. До справи можуть бути причетні правоохоронці.
У селі Поляниця, де розташований популярний гірськолижний курорт “Буковель”, розгорівся земельний скандал. Львівський суд ухвалив рішення про арешт 38,5 гектарів землі, які минулого року були розподілені між приватними власниками. Підставою для виділення ділянок став документ 23-річної давнини, який, за версією слідства, є фальшивкою.
Розслідуванням займається Державне бюро розслідувань (ДБР), оскільки є підозри щодо причетності правоохоронців до цієї оборудки. Це не перший випадок незаконного розподілу земель у Буковелі. Три роки тому журналісти NGL.media провели масштабне розслідування щодо 46 га в урочищі Вишня, які опинилися у власності колишнього високопосадовця поліції Івано-Франківщини Михайла Банка та пов’язаних з ним осіб.
Нова справа, відкрита ДБР минулого року, нагадує попередню історію. Слідчі підозрюють, що місцеві правоохоронці спільно з чиновниками Поляницької сільради та працівниками Держгеокадастру в Івано-Франківській та Полтавській областях незаконно розподілили 42 земельні ділянки загальною площею 38,5 га.
NGL.media встановило локацію цих ділянок – вони розташовані групами на території різних урочищ села Поляниця. Слідчих ДБР зацікавила надзвичайна швидкість оформлення та продажу цих земель.
Галина Подлецька, яка придбала 3 га землі, розповіла NGL.media: “Ми відпочивали, і нам розповіли, що тут поруч продається земля. Ми подивились, подумали і пізніше її купили”. Вона додала, що наразі не планує ні продавати ділянки, ні використовувати їх.
Серед власників є як жителі різних регіонів України, так і місцеві мешканці. Володимир Романюк, 34-річний підприємець з Поляниці, придбав 2 га землі та планував змінити її призначення під житлову забудову. Він заявив NGL.media: “Купив ділянку у місцевих мешканців для того, щоб збудувати там житловий будинок для себе”.
За рішенням Личаківського районного суду Львова, всі 42 земельні ділянки наразі перебувають під арештом. Власники не можуть їх продати, розпочати будь-які роботи чи змінити призначення земель.
Ця історія демонструє, що проблема незаконного розподілу земель у популярних туристичних регіонах України залишається актуальною та потребує ретельного розслідування та контролю з боку правоохоронних органів.