Позавчора ввечері в Івано-Франківську робили відтворення ДТП за участю судді Юрія Грици. На вулиці Чорновола відновлювали дорожню ситуацію у вечір аварії.

Нагадаємо, трагічне ДТП сталося ввечері 9 серпня 2011 року. Суддя Господарського суду Івано-Франківської області Юрій Грица на «Волзі» врізався у бригаду ремонтників «Водоекотехпрому». Тоді загинув 60‑річний Євген Черепаха, а 41-річний Степан Щур із тяжкими травмами три з половиною місяці не вставав з ліжка та отримав інвалідність. Пізніше експертиза встановила, що Грица був за кермом п’яним.

Судити Грицу почали 8 грудня 2011 року в Бучацькому районному суді. Після допиту свідків 28 січня цього року Юрій Грица та його адвокат клопотали про «відтворення обстановки і обставин ДТП». За їхньою версією, під час досудового слідства в прокуратурі захист заявляв кілька клопотань про неналежне розслідування, однак їх залишали без задоволення. Крім того, підсудний зі своїм адвокатом стверджують, що перше відтворення аварії у 2011 році робилося не в повному обсязі.

Івано-Франківська міська прокуратура організувала відтворення лише зараз. Вулицю Чорновола перекрили від перехрестя із вулицею Національної Гвардії до перехрестя з Сорохтея. На місце ДТП з’їхалася техніка «Водоекотехпрому», яка працювала в ту трагічну ніч, тут висипали купу піщано-гравійної суміші, розставили знаки та фішки, як це зазначено у матеріалах судової справи.

На почтаку процедури відтворення Юрій Грица (третій справа) уважно слідкував за розташуванням дорожніх перешкод

На відтворення приїхали усі сторони судового процесу, представники прокуратури, підсудний Юрій Грица із адвокатом, а також вдова Євгена Черепахи із зятем та адвокатом. Степан Щур у цей час був в лікарні на лікуванні.

Ширину та висоту піщано-гравійного насипу вимірювали дуже уважно

У відтворенні задіяли дуже багато людей

Цілий вечір Юрій Грица (справа) щось довго й активно обговорював зі своїм адвокатом

Працівники «Міськсвітла» кілька разів міняли освітлення на вулиці, щоб учасники відтворення визначили видимість перешкод за різних умов. Громадський порядок охороняли кілька міліціонерів.

Загалом відтворення зайняло близько чотирьох годин. Юрій Грица до кінця не добув. Як розповіли «Репортеру» учасники відтворення, підсудний суддя заявив, що нинішні умови не повністю відповідають часу ДТП. Зокрема, у серпні 2011 року на деревах було листя, а нині немає.

Відтворення завершили близько 23:00. Вже наступного тижня відбудеться чергове засідання суду у справі Юрія Грици.

Кілька легковиків імітували рух зустрічних машин

Працівники «Водоекотехпрому» зображали бригаду ремонтників, яка працювала ввечері 9 серпня 2011 року