Львівська газета “Експрес” заявляє, що партія ВО “Свобода” вимагала у американської корпорації Chevron $450 млн за надання дозволу на видобуток в Україні сланцевого газу.

Згідно з даними газети, за цією аферою стояв депутат Верховної Ради Ігор Кривецький, у минулому нібито кримінальний авторитет на прізвисько “Пупс”. Конкретних джерел цієї інформації видання не наводить.

На сесії Львівської облради 17 вересня лідер місцевої фракції ВО “Свобода” Андрій Холявка у відповідь заявив, що його партія має намір судитися з газетою, інформує ipress.ua.

“Ми доведемо, що інформація про вимогу хабара від американської компанії Chevron за угоду на видобуток сланцевого газу в західній Україні, публікація про кримінальне минуле наших народних депутатів і неправдиве опис придуманих маєтків Тягнибока – брехня, написана в кулуарах Банкової і поширена спеціально”, – наголосив політик.

“Свобода” має більшість у Львівській та Івано-Франківській облрадах, рішення яких необхідне, щоб Chevron почала видобуток сланцевого газу на Олеській ділянці.

20 серпня Івано-Франківська облрада відмовився підтримати цей проект. Новий розгляд договору з Chevron призначений на п’ятницю, 20 вересня.