16 березня відбулося друге судове засідання у справі про адмінправопорушення. Через те, що Руслан Марцінків не вніс вчасно зміни до е-декларації, йому пред’являють порушення вимог фінансового контролю.

В справі з’явились два нові представники. З боку прокуратури – разом з Буджаком справу розглядаме Данилишин, з боку захисту – інтереси мера відстоюватимуть адвокати Жиляк та Гедзик, пишуть Версії.

Сам Руслан Марцінків знову не з’явився в суд. Суддя Лев Кишакевич повідомив, що вранці 16 березня до канцелярії надійшло клопотання про перенесення розгляду справи на пізніший термін у зв’язку з тим, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, перебуває на лікарняному.

Марцінків також надав довідку про те, що він перебуває на стаціонарному лікуванні з 15 березня. Схоже, мер почав погано себе почувати ще на сесії, оскільки йому приносили ліки. А після закінчення засідання він одразу звернувся за меддопомогою.

Прокурори та адвокат Жиляк погодились, що за відсутності Руслана Марцінківа не можна розглядати справу. Адже згідно статті 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою.

Захисник Гедзик також подав клопотання про повернення протоколу на доопрацювання. Проте суддя зауважив, що, оскільки суд не може приступити до розгляду справи за відсутності Руслана Марцінківа, то він не може і розглядати це клопотання.

Наступне судове засідання у справі про порушення вимог фінансового контролю відбудеться 19 квітня о 14:00.

Також 23 березня суддя Зеленко розпочне розгляд справи про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, де правопорушником виступає мер Франківська. За збігом обставин, протокол працівники УЗЕ вручали Руслану Марцінківу в тій таки ж лікарні. 

Варто звернути увагу, що в методичних рекомендаціях Міністерства юстиції України «Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування»  вказано:

До корупційних правопорушень віднесено кілька специфічних правопорушень, що фактично не мають ознак корупції, однак є суттєвим порушеннями вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання корупції. Йдеться, зокрема, про порушення вимог фінансового контролю, порушення вимог стосовно повідомлення про конфлікт інтересів, невжиття заходів щодо протидії корупції, відповідальність за які передбачена главою 13-А “Адміністративні корупційні правопорушення” Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Одним з наслідків притягнення особи до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення є звільнення з посади, яке відбувається за особливими правилами, що мають відмінності в залежності від категорії посадових осіб.

Стосовно ж сільського, селищного або міського голови, то відповідно до частини першої статті 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” повноваження голови вважаються достроково припиненими у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього, а також набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення. З таких підстав повноваження припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.