На порядок денний 22-ї сесії Івано-Франківської обласної ради було внесено проект рішення «Про регіональну цільову програму сприяння розвитку громадянського суспільства в області на 2013-2015 роки». Її прийняття мало суттєво підвищити рівень спроможності місцевих об’єднань громадян. Проте депутатський корпус, попри постійні запевнення про підтримку об’єднання громади, не ухвалив Програму без жодних пояснень та причин. Хоча програма отримала позитивні висновки на профільній депутатській комісії.

Як результат Івано-Франківська область — тепер єдина в Україні, у якій депутати обласної ради не спромоглись ухвалити програму, спрямовану на підсилення об’єднань громадян. Зокрема, програма передбачала налагодження ефективного механізму консультацій із громадськістю при прийнятті суспільно важливих рішень, відкритий та прозорий конкурс проектів для громадських організацій та проведення заходів для навчання лідерів громадських організацій області.

Варто зазначити, що Івано-Франківська міська рада ще рік томупідтримала об’єднання громадян, ухваливши Програму розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства у місті на 2012-2015 роки. Програма успішно функціонує і суттєво допомагає як в налагодженню діалогу між владою та громадою, так і активізує жителів міста до спільних дій.

— Не прийняття програми — це яскравий приклад лицемірства, коли на словах всі — за розвиток та підтримку громадських організацій, а коли треба приймати рішення, то без жодних пояснень йде відмова, — зазначив керівник регіонального відділення Інституту політичної освіти, Тарас Случик. —  Лідери політичних партій, які зараз мають більшість у раді, не раз публічно заявляли про підтримку активних громадських організацій і просили у них допомоги. Не знаю, що це відбулось на ІІ пленарному засіданні 25 червня, чи зрада своїх лідерів чи зрада громади, — це вже нехай самі для себе вирішують. Мені такі дії незрозумілі, адже, на символічні політичні заяви, які не несуть жодного змісту, голоси швидко знаходяться, а на реальний крок для підсилення громади — ні. Реальні принципи політиків виражаються у їхніх діях. А на останній сесії обласної ради ми побачили, що облрада не підтримує ні демократію, ні розвиток громадянського суспільства, ні самоорганізацію громади.

Керівництво Українського незалежного центру політичних досліджень — провідного аналітичного центру на національному рівні, який був одним із ідейних натхненників прийняття таких програм в областях, висловило здивування діями депутатів.

Керівник програм УНЦПД Максим Лациба так прокоментував дії прикарпатських обранців:

— Мене здивувала та навіть шокувала поведінка депутатів Івано-Франківської обласної ради. Адже текст програми писався спільно з нашими експертами та місцевими активістами. Чому депутати не підтримали по суті ініціативу громадськості — я не можу зрозуміти. Головам фракцій, які входять до більшості в облраді, слід думати як вони тепер будуть дивитись в очі лідерам громадських організацій. Адже, щоб не приймати програму, зініційовану де-факто громадськими лідерами, потрібно мати дуже серйозні причини. Поки що ми їх не почули і, думаю, не почуємо. До речі такі ж програми сусідні області прийняли вже давно, зокрема, Львівська, Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська.