Пропонується встановити тариф за паркування автотранспорту на майданчиках для платного паркування (крім першої паркувальної зони) за 1 год. – 9 грн. Раніше годинна стоянка автомобіля коштувала 3 гривні. Абонемент на день становитиме 51 гривню, а абонемент на місяць – 928 гривень, – пишуть Версії.

Подбали чиновники про учасників АТО: вони сплачуватимуть за 1 паркувальну годину 3 гривні, абонемент на день коштуватиме 17 гривень, а на місць – 309 гривень.

 Крім того змінюють тариф за паркування для автотранспорту в першій паркувальній зоні.

Автовласникам за 1 год. тепер прийдеться сплатити 20 гривень (для учасників АТО – 6 гривень). Колишня вартість послуги становила 10 гривень. Абонемент на день коштуватиме 112 гривень (для учасників АТО – 37 гривень). Тут спостерігається зниження плати, адже раніше абонемент на день коштував 120 гривень. Абонемент на місяць становитиме 2038 гривень (для учасників АТО – 679 гривень).

«З 2011 року не змінювався тариф, тож це потреба часу. Другим моментом є збільшення мінімальної заробітної плати. Також є вимога встановлення паркоматів – це все тягне за собою відповідно підняття цін за паркування», – розповів директор управління транспорту та зв’язку Олег Ганчак.

Реакція на підняття тарифу за паркування є неоднозначною. Одні стверджують, що це погана ідея, інші ж навпаки радіють. Кажуть, що така ініціатива допоможе розвантажити центр міста.

«Про підняття тарифу я дізнався з соцмереж. Мені здається, що це непогано, адже, центр міста буде трохи розвантаженим. Збільшення тарифу дозволить унеможливити хаотичне паркування в місті», – каже франківець Віталій Галусяк.

Відомо також, що в першій паркувальній зоні не справлятиметься плата за в’їзд спеціального автотранспорту зі службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов’язків (прокуратура, МВС, СБУ, ДВС, пожежна охорона, швидка медична допомога, аварійний спеціалізований транспорт міських комунальних служб). А також за в’їзд транспортних засобів мешканців будинків, розташованих в межах зони платного в’їзду та паркування, при пред’явленні підтверджуючого документа із зазначенням реєстрації за умови паркування таких транспортних засобів у дворах чи на прибудинкових територіях згаданих будинків.

Оскільки жодних зауважень до проекту рішення не прозвучало на громадських обговореннях, – то документ винесуть на наступне засідання виконавчого комітету, яке відбудеться 5 січня 2017 року. Тож, якщо виконком за нього проголосує, – то тарифи таки зростуть.