Фото: Верховная Рада (twitter.com/TheBankova)

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує Верховній Раді України перейменувати два села Івано-Франківській областях. Про це йдеться у повідомленні прес-служби парламенту, пишуть Версії з посиланням на РБК.

Перейменовуватимуть Текуче и Хімчин Косівського району.

“За даними Черкаського обласного ради, перейменування села Поминьки ініціюється його мешканцями у зв’язку з негативним сприйняттям діючої назви і підтримується територіальною громадою на загальних зборах громадян”, – повідомляється.

Рішення про перейменування села в Івано-Франківській області також було прийнято його мешканцями. Так, відзначається, що село Текуче отримало таку назву в 1987 році, а до того, село мало назву – Текуча. Тому жителі населеного пункту хочу повернути йому історичну назву.

Що стосується села Хімчин (наразі воно має назву Химчин), то Інститут української мови НАН України вважає, що лінгвістично обґрунтованою є назва поселення Хімчин, яка виникла закономірно на місцевому мовному ґрунті.

Комітет вирішив рекомендувати Верховній раді прийняти за основу та в цілому проекти постанов про перейменування населених пунктів. Нагадаємо, раніше директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що в Україні декомунізація фактично завершена.

“Декомунізація в контексті позбавлення символів тоталітарного режиму фактично завершена. У нас відбулося перейменування населених пунктів – близько тисячі. Це майже всі. Кажу, що майже, тому що після перейменування виявилися 9 чи 10 неочевидних комуністичних назв, тим не менше, вони підпадають під дію закону про декомунізацію”, – сказав В’ятрович.