Відомий прикарпатський тележурналіст та документаліст Мирослав Бойчук поділився унікальними фотографіями івано-франківського гурту “Ровера”, зробленими під час підготовки до фестивалю “Червона Рута-91”, розкриваючи маловідому сторінку музичної історії міста.
Історія прикарпатської музики збагатилася неочікуваною знахідкою – раритетними фотографіями гурту “Ровера”, які три десятиліття зберігалися в особистому архіві відомого тележурналіста та культурного діяча Мирослава Бойчука.
“Гурт ‘Ровера’ справив на мене особливе враження під час відбіркового конкурсу ‘Червона Рута-91’ на Івано-Франківщині своїм неповторним стилем та вокальною майстерністю, що спонукало мене організувати для них професійну фотосесію”, – розповідає Мирослав Бойчук, який на той час мав власну фотостудію в приміщенні обласного науково-методичного центру.
Фотосесія замислювалася як підготовчий матеріал для майбутньої афіші колективу, проте через різні обставини ці світлини так і залишилися в архіві автора, зберігаючи дух того часу та унікальну атмосферу початку 90-х років.
Мирослав Бойчук, який сьогодні відомий широкій публіці як кінодокументаліст, автор пісенних текстів та блогер, розпочинав свій творчий шлях ще у студентські роки у Львівському державному університеті, де працював ді-джеєм у клубі “Корчагінець”.
“На початку 80-х років ми створили унікальний для того часу формат дискотеки, яка називалася спочатку ‘Глобус’, а потім ‘Погляд’, де вперше використовувалася кінопроекція та живі виступи музикантів”, – згадує Мирослав Бойчук, розповідаючи про свої перші кроки у сфері культури та медіа.
Особливістю його роботи стало поєднання музики з візуальними ефектами:
“Ми приїжджали в село, знімали місцеві краєвиди, за ніч проявляли плівку, і наступного вечора люди бачили себе на екрані під час дискотеки – це створювало неймовірний ефект”, – ділиться спогадами тележурналіст.
Сьогодні Мирослав Бойчук продовжує активну творчу діяльність, зосереджуючись на кінодокументалістиці та фотографії.
“У моєму архіві накопичилося багато цікавого матеріалу, і є думка в майбутньому зробити масштабну презентацію цих робіт, але це потребує ретельного відбору та осмислення”, – зазначає митець.
Публікація архівних фотографій гурту “Ровера” стала черговим кроком у збереженні культурної спадщини Прикарпаття та відкрила завісу над маловідомими сторінками музичного життя регіону початку 90-х років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Мирослав Бойчук: “Все, що роблять івано-франківські телеканали, може робити одна людина”