Навчання у дві зміни і уроки по 30 хвилин – у Франківську ...

Івано-Франківські школи готуються до початку навчального року – за новими правилами, які диктує пандемія. Серед обов’язкових умов – температурний контроль для вчителів та масковий режим для всіх без винятку. Щоправда, лише на території школи та в коридорах. На уроках дітям засоби захисту можна буде зняти, пишуть Версії.

А ось саме навчання у більшості шкіл міста відбуватиметься у два потоки.

“З 8 години орієнтовно до 12:40 – це буде перший потік. Тоді буде година перерви в закладі освіти, для того, щоб технічний персонал зміг провести дезінфекцію приміщень. Тому що за цей час ми маємо обробити поверхні парт, столів, поверхні підлоги, поверхні ручок, прибрати всі санітарні кімнати. І тоді відповідно десь о 13:20-13:40 буде вже навчання другого потоку. І орієнтовно воно би мало закінчитись о 18:20”, – розповідає Наталія Микула, заступниця директора департаменту освіти і науки.

Фізкультуру, музичне та образотворче мистецтво за можливості проводитимуть надворі. А от решту уроків – в одному класі, куди приходитимуть різнопрофільні вчителі. На кшталт початкової школи. Окрім того, за партами учні сидітимуть по одному. А щоб вирішити проблему з кількістю місць, усі класи розділять на групи.

“Один робочий тиждень буде працювати одна підгрупа із вчителем в класі. Тому чи ми маємо дотримати дистанцію 1,5 метра. І відповідно інші діти будуть знаходитись вдома на домашньому навчанні. З ними будуть спілкуватися педагоги. Звичайно, що вони надсилатимуть їм роз’яснення. А на наступний робочий тиждень підгрупи змінюються. Більшість вчителів мають можливість поставити свій гаджет на триногу і знімати свій урок. 15 дітей в класі цей урок бачать, а інші через засоби інтернету можуть вдома переглянути урок”, – додає Наталія Микула.

Між тим освітяни сподіваються, що МОН врешті таки розробить обіцяну ще навесні єдину всеукраїнську платформу для “дистанційки”. Водночас, наголошують: у серпні на засіданні педради кожен заклад міста має затвердити власний режим роботи, залежно від кількості учнів у школі.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!