рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

ТОП-10 небанальних туристичних атракцій Івано-Франківська

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Але, крім них, у місті є ще й багато небанальних, особливих і навіть загадкових атракцій, пишуть Версії.

Івано-Франківськ традиційно називають “воротами в Карпати”. Зазвичай туристи розглядають його транзитний пункт, де, зійшовши з поїзда чи автобуса, можна випити кави та похапцем перекусити, поки чекаєш на інший транспорт, який довезе до Буковелю, Яремче чи Ворохти. І далі, ніж на 300 метрів від Привокзальної площі, не наважуються йти.

І зовсім даремно. Насправді це неймовірно “харизматичне”, по-європейськи елегантне і доволі компактне місто з цікавою історією, своїми таємницями і “магнітами”. Сучасні готелі, затишні кав’ярні і заклади, де можна скуштувати смачну піцу, атмосфера Стометрівки, парку Міцкевича і площі біля Ратуші нікого не залишать байдужими.

Місту понад 350 років, виросло воно з міцної і славної Станіславівської фортеці. До слова, саме місто-фортеця Станіславів, яке на той час вважалося новітнім та модерним, було споруджене всього за 5 місяців за проєктом Франсуа Корассіні з Авіньйону. Тож без французького шарму також не обійшлось. Тому відпочинок в Івано-Франківську не обійдеться без занурення у нашарування різних епох і та стилів, запозичених з “елегантної” Європи.

Дуже швидко Станіславів став торговим та культурним центром Галичини. Місто декілька разів перейменовували, і сучасну та остаточну назву на честь Івана Яковича Франка довелося навіть відстоювати. Зазвичай, місцеві мешканці скорочують, як їм здається задовгу 15-буквенну назву, і просто вживають звичне Франківськ, а молодь і взагалі скоротила до улюбленого “Франик”. І якщо ви скажете, що їдете на відпочинок не в Івано-Франківськ, а у Франик чи Станіслав – ви точно з перших же хвилин станете “своїми” в цьому надзвичайному місті.

Франківськ пронизаний аурою любові до своєї історії – як “шляхтицько-польської” і “фелікс-австрійської”, так і до рідної “патріотично-української”. Тут ви можете випити кави з найкращим бургомістром Ігнацієм Камінським, який відбудував місто після Мармулядової пожежі, привітатися з імператором Францом Йосифом – найяснішим цісарем, який вшанував Станіславів своїм візитом, чи перекинути чарчину на лавочці з радником американського президента Артуром Бернсом, який народився у цьому місті. Ви залюбки можете приєднатися до франкових читань біля пам’ятника Івану Франку чи призначити зустріч у парку біля постамента Шевченку.

Легенди Станиславова. Бургомістр і гроші - PRAVDA.IF.UA: Новини ...

Франківські готелі, кав’ярні, цукерні, піцерії, ресторації і чарочні – це завжди неповторна атмосфера і особливий шарм.

Туристам і гостям міста може стати в нагоді експрес-путівничок з місцевими принадами, які точно потрібно побачити під час відпочинку в Івано-Франківську:

  • Ратуша,
  • Бастіон,
  • Палац Потоцьких,
  • Вічевий майдан,
  • Катедральний собор Святого Воскресіння,
  • Музей мистецтв Прикарпаття (Парафіяльний костел та дзвіниця)
  • Пасаж Гартенбергів,
  • Стометрівка,
  • Площа Ринок
  • Темпель,
  • Вірменський костел або Голуба церква,
  • Меморіальний сквер (Станиславівський некрополь),
  • Костел єзуїтів та ін.

Елегантний, багатогранний, таємничий і водночас відкритий Івано-Франківськ в зовсім іншому світлі і під іншим ракурсом готовий демонструвати туристам молодий енергійний екскурсовод Роман Водвуд. Він склав ТОП-10 небанальних туристичних атракцій Івано-Франківська, про які не пишуть путівники, але які обов’язково потрібно побачити.

“Мабуть, всі чули про Івано-Франківську ратушу, храми на площі Ринок, парк та міське озеро. Тому сьогодні піде мова не про них, а про більш маловідомі та оригінальні місця міста Божого”, – відмічає Роман Водвуд.

Ось рейтинг ТОП-10 небанальних туристичних атракцій Івано-Франківська:

    1. Будинок правосуддя на Грюнвальдській, 11. Колишній будинок Дирекції залізниць, споруджений на початку ХХ ст. Директори, як відомо, на себе грошей не шкодують, а залізничні тим більше. Пишний вид цього будинку це доводить. Всередині зберігся вітраж, але не всім щастить його бачити) На фасаді будинку напис латинською мовою “Без гніву та упередження.” В 1919 тут був уряд ЗУНР. Тому поряд на площі встановлений пам’ятник творцям Західноукраїнської Народної Республіки.
    2. Найдавніша аптека міста (з досі діючих) з 1904 року. Василіянок, 4. В тогочасному місті вона називалась – “Під зіркою”. Поряд скульптура Йосифа з Ісусом, на фасаді житлового будинку Василіянок 5 та чудовий монастир сестер Василіянок, збудований в міжвоєнний період ХХ ст, за адресою Василіянок, 17.
    3. Вулиця Тарнавського, розташована в районі який колись називався – Леонівка, в честь Лєона Білінського, чиновника Австро-Угорщини, який посприяв розвитку міста. Забудована переважно на початку ХХ ст. красивими сецесійними віллами. Варто прогулятись не тільки цією вулицею, а й паралельними. Поки що тут ще місцями можна відчути атмосферу старого міста.
    4. Міська поліклініка N 3. Франка 30. Будівля 20 – х років ХХ ст, зовнішній функціональний вид якої добре передає тогочасні уявлення про зручність. Всередині збереглось багато оригінальних деталей, а зал очікування нагадує танцювальний.
    5. Найдавніше дерево міста, дуб який можливо пам’ятає Потоцьких. Росте у зовнішньому дворі єдиного п’ятиповерхового будинку на цій вулиці.
    6. Вулиці Коперника, Павлика, Гнатюка. Маленькі вулички з красивими будинками різних епох починаючи з другої половини XIX cт.
    7. Будинок Ощадбанку. Мазепи 14. Збудований у 1884 році за проєктом Р. Меуса, як каса ощадності. Перша споруда міста, збудована за архітектурним конкурсом. Фасад будинку прикрашає композиція “Праця та Ощадливість”. Всередині шикарні ковані сходи та цікаві прикраси на бетонній підлозі, які можна детально роздивитись, якщо охоронець не сприйме вас за грабіжника
    8. Будинок соціальних служб. Гординського 10. Колишня споруда школи імені королеви Софії, збудована у 1895 р. Будинок цегляний, не тинькований, єдиний в місті у стилі неоготики.
    9. Будинок з гербом міста. Коновальця 117. В будинку за даною адресою є внутрішній дворик з чавунними опорами, на яких вилито герб міста австрійського часу.
    10. Вулиця Яна Матейка та прилеглі вулички. Тут збереглись вілли в стилі еклектики, ампіру, модерну. За австрійського та польського часу цей район міста мав статус дачного.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ