Літня пора – чудова можливість це виправити. І далеко ходити не потрібно, розпочнемо нашу мандрівку з озер Прикарпаття, які обов’язково треба побачити на власні очі. Крім того, відпочинок на свіжому повітрі, на лоні природи, принесе вам заряд енергії, незбутні враження ну і звісно ж, багато фотографій на згадку.

  • Озеро «Марічейка»

Неймовірно красиве озеро можна побачити у Верховинському районі на висоті 1510 метрів над рівнем моря. Його вважають одним із криштально-холодних озер. Глибина сягає близько 1 м, довжина – 88 м, ширина – 45м, а площею воно – 1 га. Кажуть, що раніше озеро було глибиною майже 2 метри. Вода тут неймовірно чиста, а береги не надто високі. Зверху Марічейка нагадує краплю роси, яка завмерла посеред густого хвойного лісу. Недалеко від озера є відома усім гора Піп Іван.

Якщо вірити легенді, то озеро з’явилося від чоловічих сліз. Кажуть, що неподалік жила пара закоханих – Іван та Марічка. Одного разу, коли дівчина поспішала на зустріч до коханого, побачила, що до їх поселення наближаються вороги і вона вирішила попередити селян про небезпеку. Іван пішов навипередки ворогу, а Марічка сама хотіла татар відволікти. Вона наздогнали дівчину, вбили її та залишили помирати посеред лісу. Так селяни врятувалися, а Іван так гірко плакав за коханою, що на тому місці де він сидів утворилося озеро.

Щороку до озера приходить багато туристів. Хтось просто хоче помилуватися красою, а є й такі, що освідчуються в коханні своїй половинці.

Де знаходиться:

Верховинський район, Івано-Франківська область

  • Озеро «Несамовите»

Неймовірно красиве озеро розташоване у масиві Чорногора, в межах Надвірнянського району на висоті 1750м. над рівнем моря. Глибина тут невелика – 1-1,5 м, довжина – 88м,а ширина – 45 м.  Кажуть, що коли кинути камінь в озеро, то можна накликати негоду. Мовляв, в одну хвилину звівається вітер і починається гроза. Не один раз бувало таке, що в обідню пору, коли на небі жодної хмаринки, погода змінюється і впродовж кількох хвилин місцевість накриває дощ та град. Після такого, не варто хвалитися перед місцевими жителями, що кидав камінь в озеро, вони за це не похвалять.

Гуцули кажуть, що купатися в озері небезпечно, мовляв, можна накликати на себе лихо. Але тому, хто шукає свою половинку вмитися у чистій гірській воді озера не заборонено, навпаки це допоможе уже впродовж року знайти своє кохання. Вигадки це чи ні, але історії такі туристам розказують часто. Та навіть попри це, не бійтеся сюди прийти, тамтешня краса вам точно запам’ятається. Озеро знаходиться на великому полі, навколо цвітуть гірські квіти. Особливо красиво о. Несамовите виглядає навесні та влітку. Але туристи спускаються до нього навіть взимку. Мабуть тому,що відпочинок тут незабутній.

Де знаходиться:

Надвірнянський район, Івано-Франківська область

  • Озеро «Лебедин»

Овіяне легендами озеро Гуцульщини – Лебедин розташоване на висоті 650 м. над рівнем моря, поблизу с. Шешори Косівського району. Озеро оточене буковим лісом, де можна зустріти карпатських оленів, диких кабанів, зайців та лисиць. За переказами місцевих жителів, у водах озера Лебедин з’єдналися навіки, як лебеді, закохані хлопець і дівчина, батьки яких були проти їхнього шлюбу.

Де знаходиться:

Косівський район, Івано-Франківська область

 

  • Озеро «Росохан»

Високогірне озеро розташоване в Рожнятівському районі Івано-Франківської області, на висоті 1120 м. над рівнем моря. Площа озера становить близько 500 м. кв, довжина – 50-70м, ширина – 20 м, а найбільша глибина – понад 2,5м.

У озері «Росохан» кришталево чиста вода, видно кожен камінець на дні. Тут навіть колись пробували розводити рибу, але це не дало жодних результатів. Купатися в озері може не кожен турист, оскільки вода досить таки холодна. Навіть влітку прогрівається до 15 градусів. Але якщо ви не відноситеся до відчайдух, які готові лізти у холодну воду, то помилуватися краєвидами та зробити красиві фото на згадку точно зможете.

Де знаходиться:

Рожнятівський район, Івано-Франківська обл.

Озера на Івано-Франківщині з кожним роком стають привабливішими. Вони манять туристів своїми пейзажами, чистим повітрям та віддаленістю від шумних мегаполісів та щоденних клопотів.

Тож не гайте часу, пакуйте речі і вирушайте в мандри рідним краєм.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!