Підприємця, який надав дозвіл перевозити туристів несправною вантажівкою, випустили під домашній арешт

Як раніше інформувалося, на момент аварії в машині були 23 туристи з Білорусі, троє з них – загинули. Правоохоронці з’ясували, що 47-річний водій вантажівки, який не справився з керуванням, був напідпитку. Його, а також 52-річного керівника ГО “Федерація рафтингу Прикарпаття”, що дозволила перевезення вантажівкою, затримали. Їм обом оголосили підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, пишуть Версії з посиланням на Галку.

У середу, 8 травня, суд обирав міру запобіжного заходу підозрюваним у цій резонансній смертельній ДТП на Верховинщині. Організатору перевезення повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ст. 287 ККУ (передбачає кримінальну відповідальність за випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації). Сторона обвинувачення клопотала перед судом про необхідність застосування до підозрюваного, раніше несудимого підприємця Віктора Кавацюка, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

“Підозрюваний є підприємцем та керівником ГО “Федерації рафтингу Прикарпаття”. З метою здійснення перевезень туристів до місця сплаву він взяв в експлуатацію вантажний автомобіль. Віктор Кавацюк офіційно не працевлаштував водія Володимира Токарчука, який будучи напідпитку, не справився з керуванням і спричинив ДТП. Крім того вантажівка не була обладнана належною кількістю місць для перевезення такої кількості пасажирів. Троє туристів з Білорусі в результаті аварії загинули. Підприємець підозрюється у допуску до керування автомобілем особи у стані алкогольного сп’яніння та порушення правил експлуатації транспортного засобу. Оскільки Кавацюк може переховуватися від слідства або чинити тиск на свідків, вважаю, тому потрібно застосувати до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою”, – розповів прокурор.

Адвокат підприємця зазначив, що ризики наведені прокурором нічим не доведені, і клопотав про обрання міри запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

“Ризики, наведені прокурором, є лише гіпотетичними. Жодного існуючого факту. Прошу звернути увагу суду, що тримання під вартою є найважчим видом запобіжного заходу. Звертаю увагу, що мій підзахисний раніше не був судимим, з місця проживання характеризується добре, бере активну участь у житті села. Він проживає за місцем реєстрації, і в складі його сім’ї є двоє неповнолітніх дітей та дружина. Вважаю, що потрібно обрати запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою: особисте зобов’язання або домашній арешт”, – каже захисник.

“Зараз деяким білорусам, які ще не поїхали, потрібна допомога. Я як організатор маю відвідувати їх у лікарні, підвозити кудись їх у разі чого. Прошу випустити мене під домашній арешт і допомогти їм. Також зобов’язуюся допомагати слідству”, – зазначив підозрюваний.

Після роздумів суд вирішив обрати підприємцю запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною цілодобово залишати житло.