реклама

Трембіта і мосяжництво можуть поповнити перелік нематеріальної культурної спадщини України

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

На Івано-Франківщині ініціюють внесення традицій мосяжництва, виробів зі шкіри та трембітання до переліку культурної спадщини України.

Про це пишуть Версії з посиланням на Укрінформ.

Трембіту планують подати у трьох напрямках

“Зараз ми подали елемент “Мосяжні традиції Гуцульщини”, який перебуває на розгляді експертної ради, а це – обробка металу і виготовлення згардів. Плануємо також подати до кінця червня елемент “Традиційні вироби зі шкіри”. Для цього працюємо спільно з Косівським інститутом декоративного та прикладного мистецтва… Ще працюємо над елементом “Трембіта”, який хочемо подати у трьох напрямках – звучання цього інструменту, обрядовість і виготовлення. Нині ми дискутуємо над точною назвою цього елемента”, – розповів директор Регіонального центру народного мистецтва “Гуцульська гражда” Василь Лосюк.

Скільки людей займаються мосяжництвом на Гуцульщині

За його словами, на Гуцульщині мосяжництвом наразі займаються лише 12 майстрів. Щодо умільців, які виготовляють трембіти, то їх – близько сотні. 

“Тих людей, які вміють трембітати, є кілька сотень… Нині на Гуцульщині досі трембітають на похованнях, раніше так сповіщали про народження дитини. Для Гуцульщини трембіта є потужним символом. На Бойківщині вона теж є, але дещо інша”, – зазначив Лосюк.

Він також додав, що процес дослідження елементу “Трембіта” буде довготривалим, а тому в Національний перелік культурної спадщини цей елемент зможе потрапити не раніше, ніж за рік.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили оновлений пологовий зал з сучасним обладнанням

У Франківську відкрили оновлений пологовий зал з сучасним обладнанням (фото)

В Івано-Франківському перинатальному центрі завершили модернізацію пологового відділення, де встановили новітнє обладнання та створили комфортні умови для породіль і медичного персоналу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ