Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук коротко підбив підсумки роботи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України за 2018 рік, акцентуючи на його стратегії до 2025 року, яка, як він вважає, дозволить громадам стати рівноправними партнерами та забезпечити їхній сталий розвиток шляхом акумулювання внутрішнього ресурсу та залучення зовнішніх інструментів, що для кожної з них є індивідуальними. Відтак відбулося обговорення пропозицій до плану на 2019 рік, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Консультант з юридичних питань (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрій Деркач у своєму виступі зосередив увагу на підготовці книжки «Літопис територіальних громад Прикарпаття. Мери», присвяченої 30-річчю прийняття закону про місцеве самоврядування і перших демократичних виборів до органів місцевого самоврядування. За словами експерта, ця книжка стане інструментом поширення управлінського досвіду мерів 15 міст Прикарпаття за період незалежності.

Міський голова Івано-Франківська (1998 – 2006 роки) Зіновій Шкутяк вважає, що така книга, в якій буде представлено для загалу історію місцевого самоврядування краю в іменах, дасть можливість чинним мерам не лише перейняти досвід від своїх старших колег, а й допоможе їм у своїй управлінській роботі уникати помилок, запобігати потенційно можливим критичним ситуаціям.

Голова Тлумацької міської ОТГ Роман Круховський переконаний, що «Літопис територіальних громад Прикарпаття…» матиме не тільки історичне, а й велике практичне значення. Адже, окрім знання історії місцевого самоврядування Івано-Франківщини, книжка дасть можливість перейняти керівний досвід, допоможе краще орієнтуватися в складних управлінських ситуаціях тощо. Також Роман Круховський запевнив, що з огляду на те, що свого часу очолив першу міську об’єднану територіальну громаду на Прикарпатті, має що розповісти колегам про особливості її функціонування.