реклама

Трускавецький санаторій “Женева” можуть продати за безцінь – заява Нацбанку

реклама

Пов’язане зображення

Це товариство у 2013 році передало комплекс та земельну ділянку в заставу АТ “Єврогазбанк”, після чого банк передав майнові права на цю заставу Національному банку під кредит рефінансування, пишуть Версії з посиланням на прес-службу НБУ.

У 2018 році ринкова вартість нерухомого майна, що входять до складу комплексу “Женева”, склала 261,6 млн грн (в т.ч.: 244, 6 млн грн – вартість нерухомості, 17 млн грн – земельної ділянки) за внутрішньою оцінкою НБУ.

Проте, за інформацією Національного банку, арбітражний керуючий та ліквідатор комплексу В. Бондаренко такої оцінки вартості майна боржника не здійснював. Натомість на торгах, призначених на 28 грудня цього року, він визначив стартову ціну нерухомого майна ТОВ “Трускавецьінвест” – 223,1 млн грн з можливістю пониження початкової вартості майна до кроку аукціону, який складає 2,2 млн грн.

Тобто у результаті торгів комплекс, який за оцінками НБУ коштує 261,6 млн грн, може бути проданий всього за 2,2 млн грн!

Зазначимо, що для участі в аукціоні учаснику необхідно сплатити досить великий гарантійний внесок у розмірі 10% від початкової вартості лоту, що складає 22,3 млн грн.

Національний банк вбачає у вказаних вище умовах з продажу майна ТОВ “Трускавецьінвест” ризик проведення “штучних” торгів з метою забезпечення придбання активів заздалегідь визначеному переможцю аукціону. На таку думку наштовхує, зокрема:

  • визначення стартової ціни майна без проведення його оцінки та визначення ринкової вартості, а також розміру авансового внеску, що дає можливість звузити коло бажаючих брати участь в аукціоні;
  • встановлення максимально низької ціни в 2,2 млн грн;
  • відсутність згоди на продаж заставного майна від АТ “Єврогазбанк” як заставного кредитора.

Крім того, арбітражний керуючий не вживає заходів щодо збереження майна ТОВ “Трускавецьінвест” – комплекс “Женева” продовжує функціонувати та здійснювати господарському діяльність. Зокрема, можна безперешкодно замовити номер в готелі через контактні телефони, розміщені в Інтернеті у відкритому доступі. Хоча за законом з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується.

Національний банк звертає увагу, що відповідно до вимог статті 98 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатор зобов’язаний: неухильно дотримуватися вимог законодавства; здійснювати заходи щодо захисту майна боржника та недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів. Метою аукціону, як способи реалізації нерухомості є, насамперед, відчуження майна банкрута за максимальною ціною і за умови прозорості та вільної конкуренції.

Враховуючи вимоги законодавства, а також  ризики, пов’язані з реалізацією на торгах 28 грудня заставленого у НБУ майна без дозволу банку та за невідповідну його вартості суму, Національний банк звернувся до Міністерства юстиції України з проханням провести позапланову перевірку законності дій арбітражного керуючого ТОВ “Трускавецьінвест” В. Бондаренка.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

фільтри для протигазів

Фільтри для протигазів: типи та призначення

Під час війни кожен задає собі питання, як врятувати себе та свою родину у разі застосування ворогом отруйних газів або хімічної чи ядерної зброї. 

ПЕРЕГЛЯНУТИ
як швидко опанувати німецьку мову онлайн

Як швидко опанувати німецьку мову онлайн: ефективні методи навчання

Опанування німецької мови онлайн стає дедалі популярнішим завдяки зручності та доступності сучасних освітніх платформ. Простий і дієвий варіант вивчити німецьку мову – записати у школу іноземних мов lse.ua. Вона пропонує…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Розумний город. Відкритий ґрунт

У «Контінентал» стартує шостий сезон проєкту «Розумний город. Відкритий ґрунт»

«Контінентал Фармерз Груп» розпочала набір до нового сезону соціально-освітнього проєкту «Розумний город». Компанія реалізує його шостий рік поспіль та запрошує дітей здобути свій перший практичний досвід у сільському господарстві, поєднуючи…

ПЕРЕГЛЯНУТИ