Свої пропозиції активісти вже озвучували на останньому пленарному засіданні міської ради. Зокрема вони пропонували збільшити ширину моста хоча б до 14 метрів, щоб збільшити пропускну спроможність моста та ліквідувати можливі затори у разі ДТП. Адже тоді буде не дві смуги руху, а чотири.

Серйозним недоліком вважали і розв’язку на правому березі річки.

Тепер же Громадська рада повідомила, що незабаром відбудеться прес-конференція, на яку запрошені відомі фахівці в галузі мостобудування та представники громади міста, пишуть Версії.

«Не можна будувати міст гірший, аніж той, який є зараз через Бистрицю Солотвинську», – відмітив голова Громадської ради Михайло Панчишин.

«Ми прив’язуємо будівництво моста до дороги, яка вестиме до нього. По цій магістралі йтиме транспорт з-за кордону, зокрема й на Румунію. Це ж не тільки для міста будується, а й для області і держави. А там по категорії доріг повинно бути не менше чотирьох полос», – додав Панчишин.

Активісти відмічають, що старий міст, закладений в 1969 році, змогли побувати на 4 смуги, а новий чомусь ні. І в разі, якщо діючий міст закриють на капітальний ремонт та реконструкцію (а роботи триватимуть не кілька тижнів чи місяців, а швидше за все 2-3 роки), то транспортного колапсу не уникнути.

«Це буде сором теперішньої влади на всі роки», – відмітили на засіданні Громадської ради.

Відтак активісти сподіваються, що влада прислухається до експертної думки фахівців і таки внесе зміни в проект, поки ще не пізно.

В той же час в Управлінні капітального будівництва не погоджуються з тим, що в проект потрібно вносити такі кардинальні зміни.

“Проект моста відповідає всім нормам. Якби він не відповідав нормам, ми б не пройшли експертизу проекту. Не думайте, що так просто пройти цю експертизу”, – відмічає очільник управління Роман Галіпчак.

Також в УКБ впевнені, що вже незабаром зможуть вирішити проблему з заторами на Пасічну.

“Дві смуги там повністю себе виправдовують. Ми зараз маємо один міст. І в нас затори тільки через те, що він наразі один єдиний – з усіх сторін з’їжджаються автомобілі на цей міст. Зараз збудуємо додатково ще один  – і заторів більше не буде, – відмічає Галіпчак. – Окрім того після моста вулиця Хіміків має дві смуги. Якщо ми зробимо міст широкий, то далі як транспорт має їхати? Це з одного боку. А з іншого – зі сторони Надрічної немає місця робити розв’язку на чотири смуги з моста. І ще до прикладу, вулиця Коновальця має чотири смуги, а далі міст на дві, і там немає ніякого транспортного колапсу”.