Люди вимагають належного реагування на «рейдерське» захоплення території їхнього кооперативу.

Франківці принесли скаргу на бездіяльність слідчого, пишуть Версії.

«Ми зібралися біля ГУНП в Івано-Франківській області нацполіції, щоб правоохоронні органи належним чином реагували на порушення законів, які ми щодня відчуваємо на собі. Кожен з вас знає, що сьогодні на території гаражного кооперативу «Соколи» щодня знаходиться група тітушок, які погрожують, вимагають грошей, змушують нас підписувати невідомо які договори. Погрожують, що з 15 вересня цього року ніхто з нас не зможе попасти в гараж. Ми написали понад сто заяв в Івано-Франківський відділ поліції. Крім того, ми звернулися до начальника Івано-Франківського відділу поліції з вимогою відкрити кримінальне провадження з статтею 358 ККУ. Однак, на сьогодні жодного кримінального провадження не відкрито. Таке складається враження, що поліція не хоче реагувати і хоче допомагати бандитам, тітушкам і сприяти вимаганню грошей з простих людей», – відзначив адвокат ГК «Соколи» Роман Жирун.

Відтак, пікетувальники підготувати звернення до начальника обласного управління Нацполіції з вимогою зареєструвати кримінальне провадження і притягнути винних осіб до відповідальності.

Обурені громадяни тримали в руках плакати й вигукували «Банду геть!»

«Виходу у нас іншого нема. Зібралися ми тут – це людський крик душі. Я здивований, що в правовому полі ми не бачимо реакції. Тільки бандити так вчинять. Вночі, в третій годині ночі вони заблокували сторожовий пост охоронця, забрали в нього документацію, мобільний телефон, щоб він не зміг попередити голову кооперативу й актив. Привезли туди кран, блоками заблокували другий заїзд в кооператив», – відзначив Олександр Головенко, власник гаражу.

«Рейдерами» виявилося підприємство ІОЛІТ-ІФ, яке видало довіреність ТОВ «МІЛЕР» на забезпечення контрольно-пропускного режиму на території кооперативу.

«Інший в’їзд вони контролюють. Вимагають сплату наперед за квартал сплатити внески товариству і підписати договір про виділення кожному члену кооперативу паркомісця під утримання автомобіля, не гаража, а тимчасового паркомісця. Договір цей до кінця року. У мене така думка, що це робиться спеціально для того, щоб до кінця року, люди не знаючи, боячись за свій гараж попідписували, сплатили внески, взяти куш грошей в людей, і в кінці року плавно позбавити всіх їхньої власності на гараж і можливості заїзду на територію кооперативу. Це чисто бандитське захоплення. 90-ті роки повертаються. Домовленість явно у них є. Гроші – теж. І майбутня мета – один із забудівельників має бажання там збудувати квартал. Тому діють такими методами 90-х років, бандитське захоплення. Тому ми тут, а нацполіція не реагує», – додає пікетувальник.

До протестувальників вийшли працівники поліції й пообіцяли зареєструвати звернення громадян.

«Вчора надішли звернення від громадян. Вони зараз зареєстровані до Єдиного журналу єдиного обліку. По даних зверненнях проводиться перевірка», – відзначив начальник міського відділу поліції Василь Маківничук.

Та люди обурюються й нарікають, що поліція не бачить їхніх гаражів. А також перекритого в’їзду. І просять розблокувати дорогу, яка влаштована ще в 2013 році.

«Давайте тут Сахарова перекриємо», – вигукують мітингарі.

Нагадаємо, 13 серпня найбільший гаражний кооператив Івано-Франківська «Соколи» заявив про «рейдерство». Тоді в’їзд до кооперативу забарикадували бетонними блоками, а на охороні власників гаражів зустрічали більше двадцяти кремезних молодиків. Наразі, в’їзд до гаражного кооперативу залишається заблокованим. На КПП замість бетонних блоків вже спорудили бетонний паркан. Хоч проїзд по цьому КПП був погоджений комісією з безпеки руху Івано-Франківської міської ради. Тепер на іншому в’їзді, який контролюють «рейдери», є охорона, яка змушує гаражників виконати певні дії задля того, щоб потрапити до власних гаражів.

Відтак, власники гаражів подали понад сто заяв в поліцію.

Пізніше адвокат «нових власників» повідомив Версіям, що їхня організація не порушує закон, а діє згідно прав власності, яке передбачене витягом з держреєстру речових прав на нерухоме майно від 30 липня 2020 року. В документі вказано, що приватний нотаріус зареєструвала право на землю товариству ІОЛІТ-ІФ. На запитання про те, як могла нотаріус переоформити право власності на земельну ділянку, не враховуючи приватної власності (гаражів й іншого майна) на земельній ділянці, адвокат відповів, що наразі у них на руках є витяг, який не оскаржений.

«Я виходжу з того, що в державному реєстрі України зареєстроване право власності саме на цю земельну ділянку площею більше, як 6 гектарів за ТОВ ІОЛІТ-ІФ. Це державний реєстр на земельну ділянку. Згідно рішення Західного апеляційного господарського суду від 3 червня 2020 року законним власником цієї ділянки є ІОЛІТ-ІФ», – відзначив адвокат ТОВ МІЛЕР Володимир Суботник.

Щодо транспортної прохідної та необхідності забезпечення в’їзду та виїзду та рішення комісії з безпеки руху, яка передбачає тут облаштування дороги, а також пожежної безпеки, яка передбачає наявність двох виїздів адвокат відповів, мовляв: «Ми з цим будемо розбиратися».

Також Володимир Суботник демонструє статут ГК «Соколи» зразка 2004 року згідно з яким юридична адреса кооперативу вулиця Симоненка 5А, квартира 44. А суперечка триває за ділянку по вулиці Вовчинецька, 225.

Адвокат ГК «Соколи» Роман Жирун заявив, що інша сторона використовує підроблені документи й демонструє старий статут організації. В державному реєстрі гаражний кооператив «Соколи» зареєстрований саме за адресою Вовчинецька, 225.

«Я бачив цей документ, який показує представник ТОВ «МІЛЕР». Це статут, який був первинно складений ще в 2004 році. На сьогоднішній день затверджена нова редакція статуту гаражного кооперативу «Соколи». В Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців адреса місцезнаходження Вовчинецька, 225 – гаражний кооператив «Соколи». Сьогодні відкрито кримінальне провадження за даним фактом за статтею 358 ККУ. Тобто, підроблення та використання підроблених документів. Тобто, фактично цей витяг ґрунтується на договорі купівлі продажу, який посвідчила нотаріус Антоніна Мачкур, вказавши, що на даній земельній ділянці нема жодного гаража. Земля продана, як поле. Як в 2008 році ця нотаріус посвідчила аналогічний договір, так і повторно вчити на той самий злочин. Думаю, що правоохоронні органи розберуться», – відзначив Роман Жирун.

 

Відтак, представники гаражного кооперативу «Соколи» планують документи оскаржувати за наслідками кримінального провадження. Й акцентують, що діятимуть лише в правовому полі.

Читайте також:

Рейдерське захоплення ГК «Соколи»: франківців змушують укладати договори з «юридичною хитрістю» (відео)

Рейдерське беззаконня: найбільший гаражний кооператив Франківська продали разом з приватними гаражами (фото, відео)

Адвокат ГК “Соколи” – “рейдерам”: “Залиште нас у спокої і ми не будемо продовжувати справу”

«Великі сліпі» або як дерибанили івано-франківський завод «Родон»

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!