З квітами її зустріли в Університеті нафти і газу. Тут відбулося 18-те засідання Асоціації вищих технічних навчальних закладів України та Президії ректорів вищих навчальних закладів України, де обговорили особливості імплементації Закону “Про освіту”, пишуть Версії з посиланням на “Галку”.
Ректор закладу Євстахій Крижанівський вважає знаковим те, що тільки вчора президент України підписав закон, а сьогодні пані Лілія завітала у столицю Прикарпаття.
Міністерка зазначила, що сьогодні перший день, коли закон вступив у дію. На нього чекали давно, адже він допоможе виховати нове покоління та увійти в європейську сім’ю.
“Цей закон нових можливостей та цінностей”, – прокоментувала вона.
За її словами, полеміка навколо закону була і є складною. Внесли кілька правок. Закон передбачає педагогічну свободу, має бути довіра між учасниками навчального процесу.
Також він забезпечить управлінську та фінансову автономії. Заклади повинні чітко звітувати про витрати з державного бюджету. Державна служба якості освіти буде здійснювати педагогічний нагляд. Є чіткі процедури щодо недопущення плагіату, хабарництва в освітній сфері.
Базовою цінністю закону є рівний доступ всіх до якісних освіти, тому велике значення надають інклюзивній освіті, навчатися зможуть й діти з інвалідністю.
“Реформа може відбутися, коли ми інвестуємо в освітян. Закон фіксує соціальні стандарти. Ми вже посунули вчителя у тарифній сітці, це планується зробити ще на один тарифній оклад. Це стосується і наукових працівників”, – прокоментувала міністерка.
На її думку, закон допоможе здобувати незастарілі знання. Мова про природничу, економічну, культурну та інші компетентності. У цьому контексті важливим є запровадження 12-річної школи. Дитина зможе отримати більш ґрунтовні знання.