Результат пошуку зображень за запитом "Ігор Цепенда"

Одним із учасників дискусійної панелі виступив ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда. У своєму виступі він наголосив, що Україна завжди буде пам’ятати підтримку Польщі у питанні військової справи. Окрім того, він додав, що в галузі освіти тут також є хороша співпраця.

«Ми добре розуміємося в питанні стратегічних інтересів університетської співпраці. Прикладом є консорціум Варшавського і українських університетів, який немає аналогів сьогодні в Україні та центральній Європі. Один університет об’єднав провідні, класичні університети України. І за цією польською моделлю починає працювати Словаччина. Тут уже виходить стратегічна конкуренція між двома країнами», – наголосив ректор.

Ігор Цепенда також зазначив, що українські університети втрачають велику кількість студентства. Левова частина українців працює на ринках Європейського Союзу. І якщо колись ці люди працювати здебільшого в Польщі, то сьогодні вони починають емігрувати в інші країни де є більша заробітна плата. І це також можна вважати величезною стратегічною конкуренцією між країнами.

«Стратегічне партнерство в наших взаєминах має декілька сильних позицій, але ми маємо і достатню кількість серйозних стратегічних суперечностей, які можуть якщо не звести нанівець наші стратегічні інтереси, то – сповільнити їх реалізацію, – вважає ректор університету.

Підсумовуючи свій виступ, Ігор Цепенда зазначив, що «стратегічне партнерство виникає тоді, коли стратегічні цілі не можуть бути реалізовані окремо країнами».

Відтак, він вважає, що країни мають визначити стратегічні цілі, у яких Україна і Польща є однодумцями.