Вчора, о 17.00 мешканці будинків по вул. Гаркуші №27а і 29 зустрілися з директором підприємства «ТрансКомСервіс Плюс», який забудовує прибудинкову територію та хоче зрізати 140-літнє дерево.

«У понеділок увечері почалося зрізання дерева, ми зреагували підняли шум, зустрілися з забудовником. І дізналися, що він будує будинок і для цього хоче зрізати єдине на вулиці дерево. Він хоче забудувати міжбудинковий проїзд і приєднати свій будинок до нашого, – розповідає мешканка будинку №29 Марія Боднарчук. – У нас 14 машин у будинку, які не зможуть заїхати у двір, є маленькі діти, які ходять в школу і діти-інваліди. Нам пропонують ходити через приватний підвал, власник якого може дати, а може і не дати нам ключі. Як з коляскою можна йти у підвал вниз, потім підніматися уверх?!».

Директор підприємства «ТрансКомСервіс Плюс» Тарас Мицик показує дозвільні документи, серед яких і дозвіл на зрізання 140-літнього дерева, підписаний директором департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Івано-Франківська Михайлом Смушаком. У акті обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, зазначено, що стан дерева задовільний і забудовник за відновлення зелених насаджень повинен заплатити 11 021 гривню. «У нас є всі необхідні документи на землю, містобудівне обґрунтування і дозвіл на будівництво, – розповідає Мицик. – Цей прохід буде заблокований буквально на місяць, не більше. Ми на місяць оплачуємо людям стоянку, можливо біля готелю «Надія». Так само ми готові орендувати шкільний автобус, щоб дітей возив до школи».

Забудовник також стверджує, що готовий викупити житловий будинок №27а, де новобудови будуть загороджувати сонячне світло, а його мешканці не мають доступу до свого гаража через будівельні роботи. Мовляв, зараз тримають переговори з власниками помешкання. «Які переговори?! Я будував для себе, а не для торгу. Хто може мій дім замінити?! Я будував його 10 років, були вкладені всі кошти. Яка заміна може бути?!», – обурюється мешканець будинку Михайло Ославський. Чоловік також стверджує, що на місці, де почалося будівництво стояв хрест. «Тут мала бути капличка побудована. Вони вирвали хрест і вивезли. Такого свавілля не має бути!», – зазначає Ославський.

Коли забудовникам заблокував під’їзд до гаража Ославським, депутат Івано-Франківської міської ради Володимир Чорноус звернувся з запитом щодо правомірності будівництва на Гаркуші. «Сесія вирішила направити запити в управління «Держсільгоспінспекції», щоб перевірити документи на землю, та інспекцію «Держархбудконтролю» щодо правомірності будівельних робіт, – розповідає Чорноус. – З «Держархбудконтролю» прийшла відписка, нібито неможливо встановити забудовника, а сільгоспінпекція за чотири місяці так нічого і не відповіла».

Втім, серед документів, які пред’явив забудовник є декларація на початок будівельних робіт, яку інспекція «Держархбудконтролю» видала 21 серпня 2013 року. Тобто в той час, як службовці «не могли встановити забудовника», якраз підписували всі необхідні документи. До слова, 25 березня цього року сесія Івано-Франківської міської ради передала в оренду цю ділянку для будівництва багатоквартирних будинків і зобов’язала забудовника не чинити перешкод у проїзді мешканців сусідніх будинків. Цікаво, що в акті встановлення та узгодження меж земельної ділянки зазначено, мовляв претензій при встановлені та узгодженні меж від сусідів не поступало. При цьому жодного підпису у графі «підписи сусідніх землекористувачів» немає. Тож чим керувалися чиновники та депутати міськради, дозволивши це будівництво, можна лише здогадуватися.