З 1 квітня для франківців підняли ціну на газ

З квітня мешканці Івано-Франківсьської області оплачуватимуть 6,9579 грн. за 1 куб. м блакитного палива. Раніше ціна газу для побутових споживачів становила 6,8789 грн. за 1 куб. м Про це пишуть Версії з посиланням на Паралелі.

Ціна регламентована постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 187 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» та рішеннями НКРЕКП.

Зміна вартості послуг за поставку продиктована бажанням державою залучити в цей сегмент ринку незалежних постачальників газу.

Так, в Івано-Франківській області на ринку газу працює близько 40 компаній, які займаються продажем природного газу для комунально-побутових, промислових та бюджетних споживачів. Проте жоден з них не зацікавився продажем блакитного палива для найменш платоспроможної категорії – населення.

«Постачальникам цей ринок не цікавий, оскільки вартість їх послуг нижче економічно обґрунтованого рівня, – розповів ІВ  начальник ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів. – Адже постачальник несе ризик нарахування йому штрафних санкцій у розмірі подвійної облікової ставки НБУ (28% річних) за несвоєчасні розрахунки споживачів. Окрім того, він повинен здійснювати достовірний облік спожитого газу, договірну і претензійну роботу, організувати та забезпечити роботу центрів обслуговування клієнтів, обробку даних споживачів з пільгами і субсидіями, друк і доставку рахунків».

Враховуючи витрати на впровадження необхідного комплексу послуг та затверджену державою ціну газу для населення, наразі на Прикарпатті єдиним постачальником для побутових споживачів залишається ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут», на якого урядом покладені спецобов’язки.