Практично кожного століття храм змінював певні частини свого архітектурного оформлення. Для прикладу, тільки впродовж ХІХ – ХХ ст. було виконано наступні роботи: археологічне дослідження церкви, розібрано контрфорси і дзвіницю над входом, встановлено баню, здійснено розписи, прикрашено мозаїками тощо. Про це пишуть Версії з посиланням на ГК.

Мандрівнику завжди цікаво побачити, як змінювався вигляд будівлі впродовж століть. Саме тому у Національному заповіднику «Давній Галич» здійснено археологічні дослідження вже неіснуючих над поверхнею архітектурних деталей храму – контрофорсів. Їх основу музеєфіковано та відкрито для загального огляду під склом. Тепер як туристу, так і екскурсоводу буде практичніше уявити собі, як могла виглядати церква ще двісті років тому.

Таким чином, цьогоріч через 192 роки після розбору контрофорсів (у 1825 році), співробітниками Національного заповідника «Давній Галич» (відділи: науково – освітній, археології, художньо-реставраційний, охорони культурної спадщини) уможливлено всім зацікавленим постійний огляд залишків давніх конструкцій. Основи контрфорсів було розкопано з північної сторони храму, після обстеження їх було музеєфіковано під склом. Облаштовано дві оглядові ніші, захищені склом відповідного ступеню захисту. Для самостійного знайомства гостей міста з пам’яткою, на конструкції розміщено таблички із зображенням розрізу фундаменту храму та відповідною цитатою про ці елементи з праці Й.Пеленського.

Візуалізація даних конструкцій таким способом є певною новизною для міста на Дністрі, оскільки досі пам’ятки архітектури Галича не музеєфікувалися під склом, та сприятиме популяризації його славного минулого.