Працівники Солотвинського лісгоспу проклали 16,2 км. лісової дороги, яка з’єднала Манявський скит та один з найвищих і найпривабливіших водоспадів Карпат, розташований на річці Манявці.

 

Шлях до водоспаду лісівники споруджували протягом трьох років, вкладаючи у кожен кілометр в середньому 70 тис. грн. Дев’яносто відсотків витрачених коштів – гроші лісівників, інша частина – з обласного бюджету.

 

«Лісову дорогу прокладали, використовуючи досвід австрійців, –зазначив журналістам начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак. – Ми завжди будували дороги вздовж річок і потоків, австрійці споруджують дороги по схилах. Для того, щоб вода потім не руйнувала дорожнє полотно».

 

Нова дорога, за словами Олексія Голубчака, матиме, в першу чергу, рекреаційне значення і сприятиме розвитку туристичної інфраструктури прикарпатського краю.

 

«Ця місцевість надає сил, енергії, робить людину іншою, – поділився голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, який завітав на відкриття, оглянувши місце робіт та водоспад. – Якщо тут будуть обладнані місця для відпочинку, напрямок до Манявського водоспаду стане одним з кращих туристичних маршрутів».

 

До слова, нині потрапити до відомого в Україні водоспаду можна дорогою, яка пролягає через село Маняву. Однак, після тривалих дощів цим шляхом, як стверджують туристи і лісівники, пройти чи проїхати надзвичайно важко, пише Івано-Франківська ОДА.