рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Тиждень у Данії: громади з Івано-Франківщини дізнались секрети найщасливішої країни у світі (фото)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Представники трьох прикарпатських громад, Галицької, Городенківської та Долинської, вивчали данський досвід та дізнавались секрети країни найщасливіших людей у світі.

Данія вже який рік поспіль впевнено входить в трійку найщасливіших країн світу. За результатами досліджень Лестерського університету Англії, данці – найщасливіші та найбезтурботніші люди у світі, хоч і живуть в країні з доволі похмурим кліматом, не надто багатій на природні ресурси, територія якої розсипана на пів тисячі дрібних островів між Ютландією та Зеландією.

Щорічно, починаючи з 2012 року, соціологи Колумбійського університету США під егідою ООН складають рейтинг World Happiness Report. Провідні світові експерти аналізують ВВП на душу населення, рівень соцпідтримки, тривалість життя, дотримання громадянських свобод, рівень зайнятості населення, рівень корупції, а також результати опитувань громадської думки.

І Данія в цьому рейтингу завжди на верхніх щаблях. В чому секрет найщасливішої країни у світі, намагалися розібратись представники трьох прикарпатських громад.

В рамках ініціативи «Мости довіри», за підтримки програми «U-LEAD з Європою», представники 9 муніципалітетів України – серед них представники Галицької, Городенківської та Долинської громад з Івано-Франківщини – мали можливість пройти стажування в данському муніципалітеті Гульборгсунн.

Ще в березні 2021 року посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен повідомив, що муніципалітет Гульборгсунн готовий ділитись досвідом з українськими громадами для посилення ефективності місцевого самоврядування.

І в травні 2023 року представники 9 громад з трьох областей – Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської – отримали змогу поїхати на стажування до Данії. Кожен день навчальної поїздки був присвяченій окремій тематиці, серед яких були, зокрема: – комунікаційна стратегія, – муніципальна співпраця та підтримка НГО, – процес муніципального планування та залучення громадян до стратегічного планування, – роль громади в «зеленому переході», – надання послуг мешканцям (ЦНАП) та освітній простір.

На зображенні може бути: 10 людей

На зображенні може бути: 5 людей, освітлення та всередині приміщення

На зображенні може бути: 6 людей та люди навчаються

На зображенні може бути: 12 людей

На зображенні може бути: 14 людей та велосипед

На зображенні може бути: 4 людини та люди навчаються

На зображенні може бути: 3 людини та нафтопереробний завод

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: 2 людини, люди навчаються та текст

Своїми враженнями та здобутим досвідом поділились учасниці стажування в Данії, представниця Долинської громади, енергоменеджер відділу сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату Долинської міської ради Сніжана Микитин та начальниця відділу проектів та міжнародного співробітництва Марія Здріла з Городенківської громади.

«Данія зустріла піднятими українськими прапорами поруч із данськими, як в столиці Копенгагені, так і адміністративному центрі муніципалітету Нюкебінг, приязними колегами та активними мешканцями, чудовою архітектурою та ідеальною чистотою», – розповідає про перші враження в Данії Марія Здріла.

На зображенні може бути: 3 людини, люди навчаються та текст «CUAESOREM MORE FACTS ABOUT GULDBORGSUND Number employees 5.50 Guldborgsund persons) Municipality actual 4.500 mployees Most Abundance offers citizens public schools, 4| private stitutions, independent sport halls, public school, libraries, theater, day care home are elderly and sick, elder home facilities, 1 centre abuse prevention. the municipality 440.000 m² municipal owned buildings 1,500 roads REDMI NOTE8 PRO AI QUAD CAMERA»

На зображенні може бути: 1 особа, навчається та відділ новин

На зображенні може бути: 8 людей та силос

На зображенні може бути: 12 людей

На зображенні може бути: 9 людей та замок

На зображенні може бути: 2 людини, освітлення та текст «ENDELSE TIL ERSERVICE k her Forebyg mtte REDMI NOTE 8 PRO AI QUAD CAMERA ICE»

На зображенні може бути: свердлильний верстат та текст «UNIVERSAL ASER UNIVERSAL SYSTEMS REDMI NOTE 8 PRO AI QUAD CAMERA»

На зображенні може бути: 1 особа та текст

На зображенні може бути: 1 особа, навчається, стіл, всередині приміщення та текст «100137 Printer REDMINOTE 8 PRO REDMI AI QUAD CAMERA»

На зображенні може бути: Котсволдс

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: кінь, трава та текст

«У перші дні перебування муніципалітет вразив чистотою та красою. Його архітектура залишила незабутнє враження. Історичні будівлі, приміщення з сучасним дизайном – все це створює унікальну атмосферу, яка зачаровує», – відмічає Сніжана Микитин.

На зображенні може бути: 10 людей та текст

На зображенні може бути: іграшка та текст

На зображенні може бути: 10 людей

На зображенні може бути: 9 людей та дерево

Навчальна поїздка в Данію планувалась, зокрема, і задля зміцнення спроможності українських громад та ознайомлення з місцевими ініціативами у сфері енергоефективності.

«Муніципалітет є прикладом сталого розвитку та використання відновлювальних джерел енергії. Це величезний крок у збереження навколишнього середовища та покращення якості життя мешканців і зменшення споживання природного газу», – розповідає про Гульборгсунн представниця Долинської громади.

«Громада у 2017 році перейшла до зеленої економіки, і біоекономіка є важливим інструментом в цьому переході, оскільки вона дасть наступним поколінням доступ до суспільних благ. Однак зелений перехід має бути в головах людей, тому ще з дитячих садочків розвиваються навички бережливого ставлення до навколишнього середовища та збереження біорізноманіття», – додає представниця Городенківської громади.

У Данії значну увагу приділяють стратегічному плануванню розвитку регіонів. Учасники навчальної поїздки мали змогу взяти участь у семінарі з міського планування для ревіталізації міста та планування відкритого простору у сільській місцевості.

«У муніципалітеті Гульборгсунн глибоко цінують думку кожного жителя та враховують їхні ідеї і потреби при формуванні стратегії розвитку. Це працює і свідчить про сильну спільноту та взаємоповагу», – додає Сніжана Микитин.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, Данія була і є батьківщиною «найщасливіших у світі людей» протягом майже 40 років. Експерти вважають, що це наслідок того, як вони виховують дітей.

«Велика увага приділяється добробуту дітей. Забезпечення їхнього здоров’я, освіти, доступу до культурних та спортивних заходів є пріоритетними. Особливо вразила ідея розміщення у бібліотеках розвиваючих ігрових кімнат та інклюзивного простору для діток», – ділиться враженнями після відвідин Гульборгсунна долинянка.

Представники українських громад мали змогу порівняти і роботу центрів надання адміністративних послуг – як це організовано в Данії та Україні.

«Мали нагоду ознайомитися з роботою муніципалітету щодо обслуговування громадян та наданню їм публічних послуг, функціонуванням міської бібліотеки. Ці два заклади об’єднали в один громадський простір, що виявилося дуже ефективним рішенням, оскільки в бібліотеці функціонують автоматизовані дорослий та дитячий відділи, зони для читання та роботи за комп’ютерами, проведення заходів та вільного часу за настільними іграми, STEM-лабораторії та облаштовані приміщення для творчої діяльності та здобуття практичних навичок у різних сферах», – розповідає Марія Здріла.

Цікавим виявився досвід взаємодії влади та бізнесу, а також громадської співпраці в муніципалітеті Гульборгсунн.

«Місцева влада прагне створити сприятливі умови для бізнесу. Під час зустрічі з представниками Асоціації бізнесу і туризму, поетів та саун було видно налагоджений зв’язок з владою, яка підтримує малий і середній бізнес та розвиває інноваційні галузі», – відмічає Сніжана Микитин.

«Темою поїздки було переймання досвіду щодо громадської співпраці в муніципалітеті. У Данії 5 регіонів, 98 муніципалітетів та дуже активне громадське суспільство. Громадська співпраця – вид співпраці громади та її жителів, у якому муніципалітет не є керівником процесу, але бере участь та підтримує реалізацію проєктів громадськості. У муніципалітеті Гульборгсунн понад 800 громадських та волонтерських об’єднань. У Данії діє Закон про публічне інформування та надання можливості всім жителям отримувати інформацію та освіту впродовж життя незалежно від віку, статі, соціального статусу. Фундаментом публічної освіти є те, що людина має стати найкращим членом своєї держави і суспільства, і мешканців змалечку потрібно навчати бути мудрішими як до себе, так і до інших. Велика увага приділяється молодим людям віком до 25 років. Муніципалітети повідомляють громадські організації та об’єднання про можливості фінансування та створюють найкращі умови щодо їх роботи. В День асоціацій кожна організація може розповісти про себе та свою діяльність. У рамках візиту ми познайомилися з представниками місцевих асоціацій, зокрема, Асоціації бізнесу та туризму, сільської асоціації «Серце Фальстера», Асоціації регат кораблів, Асоціації музеїв поета Еміля Аареструпа», – додає Марія Здріла.

Данський досвід може допомогти українським громадам рухатися вперед, долаючи виклики війни.

«Пріоритетні напрямки стратегії розвитку Гульборгсунн, які нам презентували, також є ключовими для розвитку Долинської громади. Ми маємо значні досягнення у переході на зелену енергетику, впроваджуємо проєкти у сфері розвитку інноваційних галузей, сприяємо бізнесу та залучаємо інвестиції в громаду для покращення життя мешканців. Прагнемо створити сприятливе середовище для молоді, залучати їх до розвитку громади і допомагати реалізовувати себе в межах регіону», – резюмує Сніжана Микитин.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ