У 2013 році в Івано-Франківській області свої квартири утеплять близько тисячі сімей. Всього в Україні у цьому році буде утеплено близько 40 тисяч квартир. Такий прогноз зробили експерти Асоціації виробників пінопласту України за результатами опитування компаній-членів асоціації, а також аналізу динаміки продажів матеріалів для утеплення фасадів.

«У поточному році ми очікуємо зростання ринку фасадного утеплення на 5 відсотків, і він сягне 40 тисяч квартир або 850-900 тисяч квадратних метрів фасадів. Сьогодні ємність ринку становить близько 1 млрд. гривень. Ми очікуємо, що у 2014-2015 роках ринок щорічно зростатиме на 8-10 відсотків», – сказав президент Асоціації виробників пінопласту України Роман Захаренков. За його словами, основним матеріалом для утеплення є пінопласт. Найбільшу кількість квартир буде утеплено у Києві та Київській області, Львівській, Івано-Франківській, Херсонській, Дніпропетровській, Харківській областях та Криму.

«У світі і в Україні частка пінопласту на ринку фасадних систем утеплення складає близько 85-90 відсотків. Україна поступово буде рухатись у сторону Німеччини та Польщі, де на реконструкцію будівель припадає більше половини ринку пінопласту. В Україні цей показник поки складає близько 8 відсотків», – сказав Роман Захаренков.

За його словами, утеплення зовнішніх стін потребує кожен третій житловий будинок. Всього необхідно утеплити близько 74 тисяч житлових будівель із загальною площею фасадів понад 306 млн. квадратних метрів. «Близько 40 відсотків тепла втрачається через стіни. Тому утеплення фасадів – один з найбільш ефективних способів зменшення втрат тепла у житловому фонді та скорочення витрат на опалення приміщень», – відзначив Роман Захаренков.

Згідно оцінки експертів Асоціації виробників пінопласту України, в середньому власники утеплених квартир з централізованим опаленням економлять близько 1000 гривень на опаленні однієї невеликої кімнати протягом сезону – стільки коштує електроенергія, яку споживає електричний обігрівач у зимовий період. Власники приватних будинків з індивідуальним опаленням можуть економити від 500 до 2000 гривень щомісяця, а за зимовий сезон – від 4 до 8 тисяч гривень.

Роман Захаренков відзначив, що у масштабах всієї країни реконструкція фасадів будівель за рахунок утеплення пінопластом дає колосальний ресурс для підвищення енергобезпеки держави.

«В Україні ще з 60-х років є своя виробнича база для виготовлення полістиролу та пінопласту. Цим потрібно скористатись для реалізації масштабних програм підвищення теплоефективності житла в Україні», – відзначив Роман Захаренков.

Довідка. Асоціацію виробників пінопласту України створено у 2002 році, вона об‘єднує виробників полістиролу, спіненого та екструдованого пінополістиролу, а також товарів з пінопласту. Частка підприємств-членів асоціації на ринку пінопласту складає близько 80 відсотків.

Нагадаємо, в Івано-Франкіську діє соціальна програма за ініціативи  фракції “УДАР-Громадський Форум” по утепленню будинків.