Попри складну ситуацію в країні, український бізнес живе та сумлінно виконує свої бюджетні зобов’язання. Не стала винятком і індустрія легальних азартних ігор. Якщо на початок вересня озвучувалось, що ліцензовані оператори азартних ігор перерахували до державного бюджету 782,5 млн гривень, то підсумок всього року перевищив позначку в 1 мільярд гривень. Топові українські казино та ринок в цілому зуміли не тільки встояти, а й швидко відновитись та розвиватись.
Наповнення державного бюджету
Ринок азартних ігор здивував в плані виконання показників з наповнення державного бюджету. Так, згідно затвердженого держбюджету-2022 сума очікуваних надходжень від грального бізнесу була встановлена на рівні 1 189 млрд. грн. Варто зазначити, що показники на той момент не враховували фактор воєнного стану в країні. Однак, не зважаючи на всю складність минулого року, національному регулятору та ліцензованим операторам вдалось зберегти ринок та виконати бюджетні зобов’язання.
Фактичні доходи від ліцензійних платежів за підсумками 2022 року становлять 1 166 млрд грн. Тобто ліцензовані оператори українського грального ринку перерахували на рахунок держказначейства 98% від закладеної в бюджеті суми.
На думку аналітиків, це доволі вагоме досягнення для сфери азартних ігор, яка тільки два роки як вийшла з тіні. Спроможність виконувати подібні зобов’язання – це не тільки про підтримку держави в цей непростий період. Такі речі визначають й інші особливості сфери, зокрема, можливості її подальшого розвитку:
- Гемблінг продемонстрував, що готовий не просто працювати навіть в надскладних умовах, а й паралельно сплачували ліцензійні платежі й податки.
- Ринок показав свій потенціал. Якби не війна, бюджетні надходження були б на порядок вищими.
- Продержавницька позиція грального бізнесу. Оператори не тільки сумлінно сплачували ліцензійні платежі, а й реалізували велику кількість соціальних ініціатив та проєктів.
У 2023 році ліцензовані оператори очікують подальшої співпраці з державою, зокрема, у розв’язанні податкового питання. Законопроєкт 2713-д так і не був прийнятий ні у 2021, ні у 2022 році, як і не була запроваджена система державного онлайн-моніторингу. Без розв’язання цих ключових питань неможливо говорити про подальший стрімкий розвиток галузі та залучення в неї суттєвих іноземних інвестицій. Також в наступному році варто очікувати зростання ринку, особливо в онлайн-сегменті.