рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

У 2022 році державний бюджет отримав від сфери азартних ігор понад 1 млрд гривень

реклама

Попри складну ситуацію в країні, український бізнес живе та сумлінно виконує свої бюджетні зобов’язання. Не стала винятком і індустрія легальних азартних ігор. Якщо на початок вересня озвучувалось, що ліцензовані оператори азартних ігор перерахували до державного бюджету 782,5 млн гривень, то підсумок всього року перевищив позначку в 1 мільярд гривень. Топові українські казино та ринок в цілому зуміли не тільки встояти, а й швидко відновитись та розвиватись.

Наповнення державного бюджету

Ринок азартних ігор здивував в плані виконання показників з наповнення державного бюджету. Так, згідно затвердженого держбюджету-2022 сума очікуваних надходжень від грального бізнесу була встановлена на рівні 1 189 млрд. грн. Варто зазначити, що показники на той момент не враховували фактор воєнного стану в країні. Однак, не зважаючи на всю складність минулого року, національному регулятору та ліцензованим операторам вдалось зберегти ринок та виконати бюджетні зобов’язання.

Фактичні доходи від ліцензійних платежів за підсумками 2022 року становлять 1 166 млрд грн. Тобто ліцензовані оператори українського грального ринку перерахували на рахунок держказначейства 98% від закладеної в бюджеті суми.

На думку аналітиків, це доволі вагоме досягнення для сфери азартних ігор, яка тільки два роки як вийшла з тіні. Спроможність виконувати подібні зобов’язання – це не тільки про підтримку держави в цей непростий період. Такі речі визначають й інші особливості сфери, зокрема, можливості її подальшого розвитку:

  1. Гемблінг продемонстрував, що готовий не просто працювати навіть в надскладних умовах, а й паралельно сплачували ліцензійні платежі й податки.
  2.  Ринок показав свій потенціал. Якби не війна, бюджетні надходження були б на порядок вищими.
  3. Продержавницька позиція грального бізнесу. Оператори не тільки сумлінно сплачували ліцензійні платежі, а й реалізували велику кількість соціальних ініціатив та проєктів.

У 2023 році ліцензовані оператори очікують подальшої співпраці з державою, зокрема, у розв’язанні податкового питання. Законопроєкт 2713-д так і не був прийнятий ні у 2021, ні у 2022 році, як і не була запроваджена система державного онлайн-моніторингу. Без розв’язання цих ключових питань неможливо говорити про подальший стрімкий розвиток галузі та залучення в неї суттєвих іноземних інвестицій. Також в наступному році варто очікувати зростання ринку, особливо в онлайн-сегменті.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Хмельниччині керівник РДА “допомагав” уникати мобілізації за 1,5 тисячі доларів (фото)

Державне бюро розслідувань викрило схему ухилення від мобілізації, яку організував виконувач обов’язків голови Хмельницької районної державної адміністрації, пропонуючи військовозобов’язаним отримати статус обмежено придатних за грошову винагороду.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

У пункті пропуску “Шегині” прикордонники виявили викрадений автомобіль Renault 2020 року випуску, який розшукували правоохоронні органи Бельгії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові

У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові (фото)

У центрі Івано-Франківська на вулиці Андрія Мельника запрацювала нова книгарня-кав’ярня “Слово”, яку відкрила переселенка з Чернігова, де відвідувачі можуть не лише придбати книги, але й долучитися до екологічної ініціативи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ