Картинки по запросу богородчани свято-троїцький храм

В Богородчанському районі це вже друга громада УПЦ Московського патріархату, яка перейшла до Православної церкви України. Кілька тижнів тому аналогічне рішення ухвалила парафія Свято-Михайлівському храму села Похівка, пишуть Версії.

Історичному рішенню передували протистояння прихильників ПЦУ та Московського патріархату.

На загальних зборах більшістю голосів було прийнято рішення перейти до Православної церкви України.

“У Богородчанах релігійна громада перейшла в Помісну православну Церкву в Україні. Вітаю з таким рішенням!”, – написав депутат обласної ради Святослав Никорович.

Ось як піп тікав під гімн України. Ще треба щось комусь пояснювати?

Опубліковано Святославом Никоровичем Неділя, 3 лютого 2019 р.

Втім, частина парафіяльної громади Свято-Троїцького храму хоче залишитись в складі УПЦ Московського патріархату. Про відповідне рішення повідомив на зборах священник храму, залишивши протокол  “паралельних” зборів релігійної громади.

А нещодавно обурений вірянин з Богородчан повідомив, що у храмі зберігається “імператорська ікона”, через що він відмовляється відвідувати церкву.

Також на Богородчанщині триває боротьба за Домініканський костел. 1 лютого священик Московського патріархату прийшов відстоювати храм з сокирою, ломом та лопатою. Районна рада законно повернула у свою власність Домініканський костел. З Московським патріархатом договір був розірвано. В результаті правоохоронці опечатали храм на час слідства.

Світлина від Слово народу.

Нагадаємо, 15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної церкви України.

5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви – і 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про перехід громад до ПЦУ. Закон, ухвалений парламентом 17 січня, передбачає механізми, котрі встановлюватимуть, в який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам.

30 січня відбулась юридична реєстрація керівного органу ПЦУ – Київської митрополії. Саме до неї юридично долучатимуться парафії, які вирішили вийти з-під юрисдикції Московського Патріархату.

3 лютого у Софії Київській пройшла інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія. 4 лютого відбудеться перше засідання Священного синоду, на якому, зокрема, сформують керівний склад автокефальної помісної Церкви України.