рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

У Букачівській громаді відмовились перейменовувати вулицю Чехова, бо тут колись жив “Чех” (фото)

реклама

Декомунізація влаштовує не всіх. У селі Колоколин Букачівської громади (Івано-Франківський район) відмовилися перейменовувати вулицю Чехова, бо вона буцімто названа не на честь російського письменника Антона Чехова, а на честь місцевого жителя Чеха, пишуть Версії.
Про абсурдну ситуацію з перейменуванням вулиці в Букачівській громаді в рамках виконання норм закону про декомунізацію розповів директор Івано-Франківського музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук.

“Вулиця названа на честь місцевого жителя Чеха, який проживав у даному населеному пункті в першій половині XX століття. Для означення місцевості мешканці села користувалися топонімом «Чехова вулиця», «йду в Чехову вулицю». На даний час, в селі проживають нащадки Чеха, які також носять місцеве прізвисько «Чехові»…”, – йдеться у відповіді очільниці відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Букачівської селищної ради очільнику ГО “Декомунізація Україна” Вадиму Позднякову.

Відтак у громаді вважають, що немає підстав перейменовувати вулицю Чехова, оскільки “її назва не має нічого спільного з російською та радянською культурною спадщиною та не відображає ворожих ідеологічних і пропагандистських наративів”.

“Я народився і виріс на сусідній вулиці. “Чех” – українець, який був на заробітках у Чехії в 20-х роках минулого століття. Повернувшись у село говорив постійно, що треба все робити по-чеськи (швидко і якісно). От люди і прозвали його “чех” і вулицю, на якій він проживав, почали називати “чеховою”. У середині 70-х років у селі офіційно почали надавати вулицям назви. Ну і зрозуміло,що ця вулиця отримала вже офіційну назву “Чехова”., – розповів в коментарях Степан Кравців.

До слова, таких ситуацій, коли громади відмовляються переменовувати вулиці і позбуватись радянської топонімічної спадщини, є чимало. До прикладу, під час повномасштабного російського вторгнення в с. Ямпіль на Львівщині громада на відмовилася перейменувати вулицю, названу на честь жовтневого перевороту. Аргумент — бо ж існує такий місяць і громада “вважає за доцільне формувати власні наративи навколо топонімів”.

Схожий випадок і в Ленковецькій громаді на Хмельниччині. Тут вулицю Жотвневу не перейменовують, бо у цьому місяці є багато свят, зокрема… день людей похилого віку, яких у селі Лавринівці близько 70%. Не хотіли також змінювати й назву вулиці Пушкінської, адже начебто “у давнину там були розташовані пушки”.

Ще одна схожа ситуація — твердження від мера міста, що Іллічівськ названий на честь святого Іллі.

“В мене питання скільки ще потрібно смертей наших захисників аби до “шановних” прикарпатців дійшло, що потрібно позбуватися московських топонімів?”, – відмітив Ярослав Коретчук.

На зображенні може бути: текст

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили оновлений пологовий зал з сучасним обладнанням

У Франківську відкрили оновлений пологовий зал з сучасним обладнанням (фото)

В Івано-Франківському перинатальному центрі завершили модернізацію пологового відділення, де встановили новітнє обладнання та створили комфортні умови для породіль і медичного персоналу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ