У Дніпрі та області стрімко зросла кількість самогубств серед неповнолітніх
Війна, вплив соцмереж і особисті проблеми штовхають дітей на необдумані вчинки
На Дніпропетровщині поліція і психологи б’ють на сполох через зростання кількості самогубств серед підлітків. Новини Дніпра засвідчують, що за два роки кількість суїцидів збільшилася у три рази. Ця тривожна тенденція змушує звернути особливу увагу на наявну проблему і вживати відповідних заходів.
Якщо у 2022 році підлітки вчинили лише чотири самогубства, то за 8 місяців 2024 року таких випадків вже зареєстровано 11. І статистика постійно погіршується. Слід також зауважити, що не кожна спроба вкоротити собі віку вдається, але дитина все одно отримує відчутну психологічну травму. Найуразливішою вважається категорія дітей у віці від 16 до 18 років.
Як зазначає видання «Відомо», начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Дніпропетровській області Вікторія Гаркач поясню спалах самогубств з проблеми в родині, непорозуміння з однолітками, деструктивний вплив оточення або нерозділене кохання. Погіршення психологічного стану дітей спричиняє і війна в Україні. З огляду на це батьків закликають не відсторонюватися від дітей, а перебувати з ними в постійному контакті.
У поліції також наголошують, що сьогодні підлітки до 90% часу проводять у соцмережах, і це також негативним чином впливає на їхній психічний стан. При цьому дорослим пропонується не діяти методом заборони перебування у сцомережі, а пропонувати дітям альтернативу – більш якісний контент, який може їх зацікавити.
У свою чергу, поліція намагається виявляти деструктивні групи у популярних месенджерах і вести профілактичну роботу серед молоді, і це дає свій результат, але все ж таки випадки самогубства трапляються. І кожен з них у ювенальній провенції розслідується, встановлюються причини і відпрацьовуються профілактичні заходи.
Крім того, останні самогубства засвідчують, що причиною з початком навчального року можуть бути і проблеми в школі – зокрема, конфлікти серед однокласників, або з вчителями. Нещодавно, дівчина в Дніпрі стрибнула з 8 поверху, вижила, але причиною вчинку назвала саме проблеми у школі. Тож і вчителям слід звернути увагу на те, як будувати діалог з підлітками.
До тривожних дзвіночків, на які батькам слід звернути увагу, належать раптова замкнутість, схильність до усамітнення, втрата інтересу до улюблених тем чи занять. Дитина може роздавати речі, уникати живого спілкування з друзями та однолітками. Це привід звернути на ситуацію особливу увагу.