Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в дизайнерській студії з пошиття аксесуарів Івано-Франківська почали шити плитоноски та “розгрузки” для українських бійців.
Як виникла ідея та скільки людей долучилися до створення військової амуніції?
Дизайнерка Софія Шершун розповідає, перші стропи на плитоносках були від світового бренду. Амуніція, пошита з таких матеріалів, дуже веселила військових, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.
“Ми шили з того, що було в нашій студії. І якраз з оригінальних строп Armani виготовляли систему моллі для хлопців на бронежилет”, — розповідає Софія Шершун.
Зважаючи на рекомендації військових, розвантажувальні жилети почали удосконалювати, додаючи нові кишені, наприклад, для фляги з водою чи для телефону. Також на студії шиють триточкові ремені для автоматів та аптечки. Останні також видозмінюють, зважаючи на побажання військовослужбовців.
На студії зараз працюють дві швачки, хоча раніше їх було приблизно 10. Валентина Шумахер розповідає, що її чоловік зараз воює. Амуніцію для нього шили у студії. Спорядивши чоловіка, Валентина продовжила виготовляти плитоноски, аптечки та інші речі для українських військових.
“На початках було дуже важко щось знайти, дістати, купити, навіть, якщо гроші були. Тож познайомилися, здружилися і разом дотепер. Я думаю, що до закінчення війни напевно, а може і довше. Освіта швачки є, тільки я ніколи не працювала за спеціальністю, працювала в іншій сфері”, — розповідає жінка.
У другої кравчині Мар’яни Гуменюк родичі не воюють, проте вона не хоче залишатися осторонь. Зарплатні за роботу вона не отримує.
“Відповідальність велика, тому що ця річ має бути міцна, якісна, це має бути на найвищому рівні, щоб десь там при нагоді нічого не відпоролося, не відвалилося. Зараз такий час, що кожен повинен допомагати. Я вмію шити, тому я так допомагаю нашим хлопцям і дівчатам на передовій”, — каже Мар’яна Гуменюк.
Дизайнерка аксесуарів Софія Шершун починає потрохи відновлювати свій бізнес. Зараз працює над першим замовленням. Проте у студії продовжуватимуть шити військову амуніцію.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!