Розвинути впевненість у собі та лідерській якості – у Франківському ветеранському просторі розпочала роботу Школа СуперГероїв – проект націлений об’єднати дітей які постраждали внаслідок війни та втратили близьких серцю людей.
На заняттях учні опановують різноманітні навички – наразі працюють із голосом.
Школа СуперГероїв – відгуки учасників
15-річній Йордані такі заняття до вподоби. Дівчина відвідує їх уже вдруге:
До нас запрошували блогера і актрису, вона пояснювала як поставити свій голос, щоб говорити впевнено. А зараз співаємо. Я от з минулого заняття краще розділяю свої емоції, а з цього – я не боюсь тепер співати при людях, – розповіла Йорадана.
Ще однією учасницею школи стала Вероніка Кухарська. Дівчина часто відвідує різноманітні гуртки та полюбляє активності, тож від цієї школи очікує отримати багато корисного та познайомитися з новими людьми.
Доволі незвичний формат, так сказати, через те, що ми до того ніколи тут не співали, бо я пам’ятаю, як перше заняття ми повинні були розказати якийсь вірш або придумати історію і ми це знімали і записували, а на другому занятті ми були пішли в театр на екскурсію. Програма доволі цікава, через те, що ми зазвичай по вівторках вчимося чомусь, а в четверги ми, зазвичай, кудись ідемо на якісь екскурсії чи відвідуємо щось, – розповідає Вероніка.
Загалом для діток провели вже п’ять занять крайні присвятили музиці. Кожен мав перед собою рядки українських пісень і виконував їх як колективно, так і індивідуально.
Школа СуперГероїв – організатори та наставники
За музичним інструментом Наталія Чайковська. Жінка каже, що на власному досвіді переконалась наскільки спів допомагає звільнитись від негативних емоцій, які мають здатність накопичуватись.
Я сама дружина ветерана. Ось і це шлях проходжу з 14-го року і на своєму досвіді я зрозуміла наскільки дітям потрібна оця підтримка, ще більше, ніж дорослим, тому що діти переживають мовчки. Спів дуже потрібний і дітям, і людям в кризових ситуаціях, – розповідає пані Наталія.
Керівниця ветеранського центру Олена Дудзенко каже, що уже запланували екскурсії до суду та кінологічного центру. Наразі це цікавить школярів чи не найбільше.
За чотири заняття діти навчились працювати з своїм голосом, заявляти про себе голосом, звучати впевнено, презентувати себе як особистість, які допомагали розвинути актори. Це ораторська майстерність, це мистецтво публічних виступів, це можливість створювати відео, які цікавлять, і які притягують увагу інших, – розповідає Олена Дудзенко.