Мешканка будинку Тетяна Стельмащук розповіла, що перебувати в будинку зараз дуже небезпечно, але в родин немає іншого виходу. Оскільки, багато хто немає грошей для того, щоб зняти квартиру чи просто навіть не має можливості переїхати до друзів чи знайомих, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Підвал просто підпертий на тих дерев’яних опорах і воно все провисає. Будинок просто в один момент може провалитися під землю, третій поверх на другий і все це разом у підвал. Вчора у нас були МЧСники, то вони як все це побачили – схопилися за голову”, – каже Тетяна.

Стельмащук додає, що будинок просто прогнив, фундаменту взагалі немає – цегла стоїть на голій землі, тому його неможливо якимось чином реставрувати, а тільки відбудувати з нуля.

“Забудовник каже, що якщо будинок ремонтувати, то піде більше грошей ніж якщо будувати його по новій”, – говорить мешканка.

У квартирі Тетяни вже просіло вікно та підлога пішла під кутом 15%, паркет частково провалився.

“Під моїми вікнами йде газова труба, а під другим поверхом електричні кабелі. То коли будинок буде падати – зачепить сусідні будинки”, – додає вона.

Від 2000 року будинок на 60% – 80% перебував в аварійному стані. З того часу мешканці будинку намагаються вирішити проблемне питання самостійно, самотужки замінили “продухи”, які покращують вентиляцію в підвал та не дають йому відсирівати.

“У зв’язку з аварійністю мали заборонити в’їзд в арку будинку, та машини їздять. Вже декілька разів було, що автівка колесами провалювалась”, – розповідає Тетяна.

Член містобудівної ради та головний архітектор проектів Володимир Кочмар був під час перевірки будинку та сказав, що ситуація жахлива, арка в підвалі просідає, і якби перекриття було бетонне, а не дерев’яне, будинок рухнув би зразу.