28 квітня представники правоохоронних органів Івано-Франківської області на спільному брифінгу розповіли деталі резонансного затримання іноземців-фальшивомонетників, – пишуть Версії.

«27 квітня затримана група іноземних громадян, які приїхали в Івано-Франківськ збувати фальштві долари та євро. За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження і проводяться слідчі дії», – розповів Микола Кукуряк, заступник обласного прокурора.

За його словами нігерієць та британець винайняли у Франківську дві квартири: в однокімнатній вони проживали, а на іншій – зустрічалися з клієнтами та можливими партнерами.

«В ході санкціоновано обшуку було вилучено кліше і підготовці матеріали, зокрема фарби, хімічні реактиви та затверджувачі для виготовлення іноземної валюти”, – продовжив заступник прокурора.

На даний час фальшивомонетники затримані.

«Їм надані і перекладачі, і захисники. Все згідно чинного законодавства», – повідомив Микола Кукуряк.

Загальна сума вилучених кліше банкнот – 1 мільйон доларів США та 400 тисяч євро.

«Крім того були вилучені уже підроблені, на нашу думку, 3700 доларів та 1145 євро», – додав Ігор Максимів, заступник начальника Головного управління Нацполіції.

Всі вилучені докази направлено в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр для проведення експертизи.

«Іноземці підшукували спільників для виготовлення великої партії підробленої валюти», – відмітив Вадим Вандоляк, заступник начальник управління СБУ.

За його словами фальшиві банкноти були дуже високої якості.

«Закуплені оперативниками купюри показали майже повну тотожність банкнотам США та Євросоюзу», – повідомив Вандоляк.

В СБУ впевнені, що підроблена валюта не потрапила до рук франківців, оскільки всі фальшиві банкноти були придбані в іноземців тільки в одному обміннику особою, яка була залучена до операції.

На даний час вирішується питання про оголошення підозри затриманим іноземцям та обрання міри запобіжного заходу. Санкція статті 199 Кримінального кодексу України передбачає покарання від 5 та 10 років позбавлення волі.