Метою зустрічі, організаторами якої виступила ГО “Поступовий гурт франківців”, стало обговорення екологічної безпеки Івано-Франківська; дотримання екологічних вимог при забудові міста; захист від неконтрольованого та шкідливого біологічного впливу, негативного впливу транспортних забруднень.

На круглому столі запропонували створити нову програму озеленення міста, адже термін дії більшості документів та екологічних програм, розроблених органами місцевого самоврядування, закінчується цього року, інформує ГК.

“Головним питанням, яке буде підняте сьогодні, є екобезпека, і для цього зібралися найкращі знавці у сфері екології. Ми планували це ще до того, як відбулися події довкола забудови озера. Поєднаємо практику і теорію: науковці розкажуть, як втілити ідеї охорони зелених зон, зокрема ділянки навколо міського озера, на практиці. Кілька тижнів тому ми самі брали участь у насадженні нових дерев. Сподіваюсь, наша боротьба за екологічне обличчя Івано-Франківська буде легальною”, – сказав активіст Сергій Адамович.

Поняття озеленення зводиться до збереження існуючих скверів, яких у місті нараховується 22. Система озеленення потребує докорінного оновлення, адже існують проблеми недостатнього фінансування і застарілої матеріально-технічної бази. Для створення нового проекту озеленення необхідно закріпити приблизну вартість і джерела фінансування.

За словами науковців, найбільше місто потерпає від перевантаження транспортними засобами. Вчені стверджують, що на одного франківця припадає 65 кг викидів у атмосферу, які й стають причиною хвороб, зокрема онкологічних.