Результат пошуку зображень за запитом "мати-героїня"
На засіданні виконавчого комітету вирішили клопотати перед головою ОДА Олегом Гончаруком про представлення до присвоєння почесного звання України «Мати – героїня» матері 6 дітей Л. Кушнір, пишуть Версії.

Таким чином жінці хочуть подякувати за материнську самовідданість, народження і виховання дітей та забезпечення умов для їх всебічного розвитку.

Довідково:

Звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Указом Президента України В. А. Ющенко № 1254/2007 з 1 січня 2008 року була заснована одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Законодавством передбачено зменшення віку при виході на пенсію для матерів-героїнь та встановлення надбавки до розміру пенсії, на яку має право особа, згідно із законом у розмірі від 20 до 25% прожиткового мінімуму.

В 2016 році звання «Мати-героїня» присвоєно понад 2000 українським жінкам.