У Франківську можуть побудувати ще дві церкви (ПРОЄКТИ)

 

Про це йшлося 24 лютого на засіданні архітектурно-містобудівної ради при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності, пишуть Версії з посиланням на  “Галку”.

Спочатку розглянули детальний план території для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій в районі вулиць Галицької-Витвицького, поруч дамби річки Бистриці Солотвинської у Франківську.

За словами голови архітектурно-містобудівної ради Артура Прокіпчука, це питання близько трьох років “крутиться” у стінах міськради.

“Звернулася до нас релігійна громада православної церкви ще в 2017 році. В них є капличка на тій території і вони хотіли би розширити територію й побудувати там церкву. Просять надати їм у користування близько 18 сотих, щоб побудувати там церкву. Єдина проблема цієї ділянки, що вона по генплану знаходиться в межах зеленої забудови”, – зазначив доповідач Володимир Мартинюк.

Члени містобудівної ради погодили детальний план території, проте зазначили, що згідно законодавству, слід спочатку внести зміни до Генерального плану й змінити призначення земельної ділянки.

Далі розглянули детальний план території для будівництва церкви УГКЦ поблизу садівницького товариства “За мир” у Франківську.

“За основу будівлі церкви обрали форму хреста, загалом культова споруда розрахована на 150 осіб. Площа забудови – 340 квадратних метрів”, – розповів архітектор.

Члени містобудівної ради зазначили, що зазначена ділянка замала для такої споруди:

“Потрібно вирішувати питання про збільшення земельної ділянки. Це цікавий об’єкт, прекрасна церква, але під неї немає території, бо культова споруда має мати обходи, потрібен простір. Плюс неподалік буде розташована ще одна церква, хоч й іншої конфесії, тому хочеться глянути на її проєкт, щоб бачити, чи вони гармоніюють”.

Члени містобудівної ради рекомендували для реалізації такого проєкту збільшити територію або визначитися з іншою ділянкою.

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!