В Івано-Франківську визначили переможців фестивалю «Битва вертепів-2019», пишуть Версії з посиланням на Правда.іф.

Цьогорічний призовий фонд фестивалю – 20 000 гривень

Автор ідеї проведення фестивалю Тарас Белз зазначає: «Перший фестиваль «Битва вертепів» ми провели у ресторані «Provance». Це свято одразу здобуло популярність, тому уже наступного року, через велику кількість колективів, які зголосилися приїхати до нас, ми проводили захід під відкритим небом у селі Підгір’я Богородчанського району. Проте було досить холодно, колективам важко було виступати під час сильних морозів і цього року ми вирішили перенести фестиваль у приміщення Університету Короля Данила. Сподіваємося, що у майбутньому наш фестиваль вийде на всеукраїнський рівень і буде розвиватися».

Усі члени журі, а це керівник ресторану «Provance» Тарас Белз, проректор з соціально-виховної роботи Університету Короля Данила Олег Андрухів, керівник Продюсерського центру «Star Team» Ірина Батюк та Почесний Консул Західного регіону республіки Хорватія Віталій Запухляк  зізнаються: оцінювати учасників фестивалю було непросто, адже цьогорічна «Битва вертепів» зібрала саме дитячі колективи з різних куточків Прикарпаття.

«Для нас цей фестиваль – це підтримка споконвічних українських традицій у вигляді різдвяної молитви, різдвяних дійств. Ми вирішили максимально акцентувати увагу на дитячих колективах, адже, якщо ми з дитинства будемо підтримувати творчість, вона проросте в колосальному масштабі. Фестиваль «Битва вертепів 2019» був анонсований для шкільних і позашкільних колективів Івано-Франківської області, проте в заході також взяли участь вихованці дитсадка №27 Івано-Франківська, а також студенти Факультету підготовки іноземних громадян ІФНМУ», – каже Олег Андрухів.

Глядачі мали змогу побачити виступи шкільних та позашкільних вертепів як Івано-Франківська, так і різних районів області.

Колективи змагалися у двох категоріях: шкільні на позашкільні.

Переможцями фестивалю «Битва вертепів 2019» серед шкільних колективів стали:

І-місце – ЗОШ 18, м. Івано-Франківськ;

II-місце – ЗОШ 12, м. Івано-Франківськ та ЗОШ с. Угорники;

III-місце – ЗОШ с. Пуків Рогатинського р-ну та ЗОШ 16, м. Івано-Франківськ.

Переможці серед позашкільних колективів:

І-місце – Солотвинський будинок культури;

II-місце – Фольклорний колектив Кутської дитячої школи мистецтв «Веселкові акорди» (с. Кути Косівський р-н);

III-місце – Центр патріотичного виховання (Івано-Франківськ) та Суботньо-недільна школа Римо-Католицької парафії (м.Долина).

Також було вручено дві додаткові нагороди: «Приз глядацьких симпатій» – колективу Факультету підготовки іноземних громадян ІФНМУ та колективу дитячого садка №27.

Окрім того, Університет Короля Данила вручив 10 знижок на 100% на навчання найкращим акторам та 10 знижок на 50 % на навчання, а Продюсерський центр «Star Team» дві грошові премії та сертифікати на безкоштовне навчання у «Star Team».

Усі конкурсанти отримали символічні подарунки від організаторів, а переможці (1-3 місце) – грошові премії та статуетки.