1

Учителі та директори шкіл із міст та сіл області мали змогу опанувати сучасні методики визначення упередженого ставлення, виявити та проаналізувати стереотипи в стосунку до внутрішньо переміщених осіб.

Під час заходу поставлено понад сотню питань із прихованими стереотипами, більшість яких стосувалися ворожого ставлення переселенців до мешканців Західної України. Присутні активісти з Криму й Донбасу спробували відповісти на усі запитання і розвінчати деякі уявлення про приїжджих, а також поділилися власним досвідом адаптації та інтеграції в івано-франківське середовище. Натомість педагоги дали свої поради внутрішнім мігрантам щодо повернення їх до повноцінного суспільно-активного життя.

Активіст івано-франківської обласної організації «Молода Просвіта» Михайло Січка поділився своїми враженнями: «Ще рік тому я навіть не міг подумати, що на сході країни є стільки патріотів! Сьогоднішній діалог ще раз підтвердив, що вимушені переселенці дуже вболівають за Україну».

Усі присутні отримали сертифікати ініціативи, яка здійснюється в рамках проекту «Школа прав людини та громадянської активності для Криму та Сходу України». Цей проект реалізує громадська спілка «Освітній дім прав людини – Чернігів» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».