Представники ПП«Ярко-ІФ» і ФОП Петришин Д. Я, які виграли конкурс на визначення операторів паркування в другій та третій паркувальній зонах, ініціювали перегляд тарифів на паркування, пишуть Версії.
Відтак був розроблений новий проект рішення «Про тарифи на послуги з користування майданчиками для платного паркування», в якому пропонується встановити тариф за паркування в другій та третій паркувальних зонах в розмірі 10 гривень.
Нагадаємо, раніше одна години паркування обходилась франківцям і гостям міста в 6 гривень. Заступник начальника управління транспорту і зв’язку Андрій Гіглюк відмітив, що, як і раніше, діятимуть абонементи: денний – 56 гривень, місячний – 1030 гривень.
Пільговий тариф для учасників АТО не мінятимуть, він залишиться в розмірі 3 гривень. Не мінятимуть тариф і в першій паркувальній зоні, вартість паркування на Площі Ринок, на Галицькій (від вул.Новгородська до ресторану «Фран·Ко») та на перетині вулиць Базарна – Старозамкова і надалі становитиме 20 гривень.
Як розповіли оператори паркування, зростання таруфу зумовлене кількома чинниками. Один з них – це збільшення мінімальної заробітної плати.
«У мене працює 11 паркувальників, тому щомісяця я маю виділяли не менше 44 тисяч гривень лише на зарплати, – розповів директор ПП “ЯркоІФ” Олександр Ярощук. – Без них нам просто не обійтись, бо паркомати не гарантує 100% оплату. Ми провели експеримент і виявили, що лише 1,5-2% водіїв оплачують через паркомати».
Підприємець також жаліється, що не всі хочуть платити за паркування.
«Якщо проаналізувати, то при завантаженості парковок лише 57% оплачують. Інші просто ігнорують. Буває так, що людина оплачує за першу годину і йде. А потім приходить після 18 години, коли паркувальника вже нема, сідає за кермо і їде. Або якщо подивитись на майданчик біля «Пасажу», які там «крузери» паркуються. Думаєте, вони платять. Ні. Вони не те, що до паркомата лінуються йти, а навіть коли паркувальник підходить та просить розплатитись, посилають куди подалі або зовсім не реагують”, – розповідає Олександр Ярощук.
Окрім того, за словами підприємців, не всі майданчики рентабельні.
«Через ремонт однієї з вулиць у центральній частині міста, у нас не працює два майданчики. І невідомо, скільки цей ремонт ще триватиме», – відмічає Юрій Грещук, представник ФОП Петришин Д. Я
Також після ремонту закрили для проїзду і паркування вулицю Тринітарську, де раніше була паркувальна зона. Загалом, в другій зоні є 3 паркомати з 14 передбачених договором, в третій – 8 з 12 паркувальних зон обладнані паркоматами.
“Я створював підприємство, щоб отримувати прибуток, а на даному етапі це неможливо. Окрім того, паркомати постійно намагаються вивести з ладу – запихають туди копійки, палички від кави, сміття різне. Два паркомати я вже відправляв на ремонт в Київ. І все це за власний кошт», – скаржиться Олександр Ярощук.
Підприємці розповіли, що в 2016 році сплатили до місцевого бюджету майже 400 тисяч гривень з другої паркувальної зони і 300 тисяч – з третьої. За словами Андрія Гіглюка, якщо тариф піднімуть, то і надходження збільшаться на 15-20%
Нагадаємо адреси майданчиків та зон для паркування
Друга паркувальна зона:
вул. Грушевського (біля Ощадного банку)
вул. Грушевського (біля стоматкорпусу)
вул. Грушевського, 1
вул. Вагилевича
вул. Незалежності
вул. Незалежності (банк Аваль)
вул. Січових Стрільців
вул. Дністровська
вул. Шевченка, 1
вул. Галицька (від Будинку побуту до вул. Військових Ветеранів)
вул. Галицька (Кафедральний собор Святого Воскресіння – ПлюсБанк)
вул. Галицька (навпроти магазину «Галичанка»)
вул. Військових Ветеранів
Третя паркувальна зона:
вул. Міцкевича вул. Лесі Українки
вул. Сотника Мартинця
вул. Привокзальна, 1
вул. Шопена
площа Привокзальна
вул. Новгородська (навпроти промислового ринку)
вул. Новгородська (навпроти пивзаводу)
вул. Низова вул. Тичини вул. Північний Бульвар