Цього разу прототипами іграшок стали справжні бійці-добровольці Української Добровольчої Армії та медики “Госпітальєрів”, які захищають територію східної України. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Творець “Теплих іграшок” Богдан Савлюк розповів, що це четверта колекційна серія мініатюр, яка складається із десяти іграшок. Тут є капелан, розвідниця Оленка, артилерист Самітник, комбат Червень, друг Гатило, Ярош з візиткою, жандарм, прототипом якого є Василь Абрамів, та інші. Кожна мініатюра має свою історію. Створювали їх півроку.

“У нас часто бажають мирного неба над головою. Це серія українських титанів, які тримають наше небо. Вірю, що іграшка підтримуватиме силу духу”, – сказав він.

На необхідності вшанування добровольців, які безкорисливо жертвують своїми життями заради України, наголосив Василь Абрамів. Він нагадав, що 14 березня День добровольців, тож день презентації вибрали не випадково.

Ідейником нової серії є Тарас Шнайдер. Він вважає, що українська дитина має гратися українською іграшкою, а не Бетменом чи Барбі, інакше вона потрапляє в інше культурне середовище. Граючись іграшковими козаками, добровольцями, можна говорити про сприйняття українського менталітету.