Історичні змагання серед жінок, гості з шести країн та призи фанам. У Франківську пройде чемпіонат зі спортивної ходьби

Міжнародний кубок “Вечірній Франківськ” збере спортсменів із шести  країн світу.  Це давні учасники турніру Білорусь, Латвія, Молдова, а також Португалія та Греція, чиї представники приїхали до Франківська вперше. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Водночас відбуватиметься Чемпіонат України із спортивної ходьби, в якому беруть участь збірні 16-ти областей. Прикарпаття представлятимуть 30 скороходів на всіх дистанціях, зокрема, і на змаганнях ветеранів.

Керівник міського департаменту молоді та спорту Віталій Матешко розповів журналістам, що найменша дистанція змагань – 2 кілометри для дітей. А найдовша – 50 кілометри для старших спортсменів. Переможцям головних дистанцій вручатимуть  фінансові призи, а загалом для найкращих скороходів підготували  22 комплекти нагород.

На змаганнях в Івано-Франківську вперше в історії України відстань 50 кілометрів долатимуть жінки.

“Семеро жінок попередньо заявлені на цю дистанцію”, – повідомив Матешко.

Діятиме допінг-контроль. Оцінювати спортсменів вперше  приїдуть офіційні судді Міжнародної федерації легкої атлетики – з Чехії, Польщі та Греції. Тож українські скороходи  матимуть змогу скласти норматив  майстра спорту міжнародного класу.

“Нарешті у нас змінилася ситуація, до нас приїжджають спортсмени з ЄС. Це свідчить, що з’явилася довіра до нашої країни”, – вважає Матешко.

За його словами,  для іноземних  гостей влаштують ексурсії містом. А в перший день – караоке-вечірку для кращого знайомства учасників.

Цьогоріч представлять талісман змагань – Скороходька. Цю ляльку даруватимуть учасникам.

преска скороходи

Віталій Матешко додав, що наступного року до цих змагань додасться  і чемпіонат України з легкоатлетичного кросу. Поки що немає стадіону, тому працюють над позастадіонними видами спорту.  Сподіваються, що в майбутньому  змагання можна буде провести на стадіоні Нафти і Газу.

Своїми враженнями щодо Кубка на прес-конференції поділився давній учасник змагань Микола Лукашевич, старший тренер білоруської команди. Він зауважив, що місто поволі змінюється на краще, а незмінним лишається дружнє ставлення організаторів.

“Всі мої учні починали на цьому чемпіонаті, а зараз беруть участь в різних міжнародних змаганнях”, – додав Лукашевич.

Відкриття змагань відбудеться об 11 годині 14 жовтня на площі Івана Франка, траса  – вулиця Незалежності.

Франківців запрошують приходити слідкувати за дійством, адже передбачені призи для найпалкіших вболівальників.