Урочистості з нагоди відкриття ювілейних п’ятих змагань відкрила мати Павла Федорука, Зінаїда Федорук, пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

За її словами, щороку турнір набуває більшої популярності, найсильніші бійці приїжджають до нашого міста показати свою майстерність та здобути перемогу в престижних змаганнях.

«Павло Іванович активно займався спортом. В 2009 році з його ініціативи була зареєстрована Федерація бойових мистецтв Івано-Франківської області, в яку зараз входять різні клуби бойових мистецтв. Фрі-файт – єдина боротьба, яка не є запозиченою, цей вид має велику популярність у світі та активно розвивається в Україні. У вільних боях тренується все тіло, що дає можливість розвивати згодом і інтелект. Якщо людина фізично здорова вона може осягати й різні науки», – відмітила Зінаїда Федорук.

Ініціатором проведення турнірів пам’яті Павла Федорука виступили родина, друзі та спортсмени. Після того, як у січні 2013 року раптово не стало Павла Федорука, щорічно до його Дня народження таким чином вшановують його пам’ять.

Минулого року, одразу після проведення турніру пам’яті створився Благодійний фонд, щоб призів для переможців було ще більше.

«Цього року ми підготували для переможців не традиційні кубки, а цікаві нагороди, крім того передбачили грошові премії», – зазначила Зінаїда Федорук.

«Нам дуже приємно, що сьогодні відбувається п’ятий традиційний турнір. Географія його учасників збільшується з кожним роком. Наявність національного чемпіонату значно розширює її. Цього року участь у турнірі приймають більше 140 учасників з Києва, Житомира, Вінниці, Запоріжжя, Дніпропетровщини, Полтави, Івано-Франківська та Тернополя», – зазначив очільник Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв, керівник компанії «UTeam» Тарас Гурик.

Глядачі та поціновувачі фрі-файту протягом цілого дня мали змогу спостерігати за видовищними поєдинками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідково:

Павло Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році Павло Іванович закінчив фізико-математичний факультет ПНУ. У 2002 році йому була присуджена наукова ступінь кандидата технічних наук по спеціальності «Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем». В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію (спеціальність – інформаційні технології).

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році  на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 року по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року був директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. З 2010 очолював кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора університету з питань науки.

З 2007 року – член програмного комітету і голова на секціях міжнародних науково-практичних конференцій «Освіта на основі web-технологій» і «Комп’ютерні і передові технології в освіті». З 2007 року приймав участь в роботі Міжнародного комітету рефері як представник від України  при проведенні конкурсів докторських робіт в галузі освіти на базі web-технологій і міжнародного конкурсу некомерціного програмного забезпечення освтініх систем, які базуються на інформаційних технологіях. З 2008 року був експертом науково-технічної ради МОН секції «Інформатика і кібернетика». Академік Академії технічнологічних наук. Був керівником 4 науково-дослідних робіт в галузі дистанційного навчання.

У 2006-2008 роках Павло Федорук був стипендіатом Кабінету Міністрів України як молодий вчений. У 2009 році одержав обласну премію імені Терсенова обласної спілки винахідників і раціоналізаторів за розробку систем дистанційного навчання і контролю знань на базі Інтернет-технологій. У 2010 році одержав диплом, нагрудний знак і премію голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради у номінації «Відомий науковець року» за вагомі досягнення в галузі науки та освіти таособистий внесок у розвиток науки.

Як науковець Павло Іванович займався дослідженнями телекомунікаційних технологій, проблем штучного інтелекту та розробкою адаптивних систем дистанційного навчання. Його оригінальні розробки привернули увагу наукової та освітньої громадськості не тільки в Україні, але й у світі. Розроблена Павлом Федоруком адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій неодноразово нагороджувалась відзнаками Міністерства освіти і науки.

Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Також був Президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв.